Merhaba. Zamanında facebookda ‘ihtiyaç kredisi çıkartıyoruz’ diye paylaşım gördüm. Kartvizit paylaşmış üzerinde xxx otomotiv diye. Kartvizitte sadece şirket ismi var. Facebook üzerinden iletişime geçtim. Adam bana konum attı x şehrinde alakasız bir konum. Bende konumu araştırdıgımda böyle bir konumun olmadığını öğrendim. X şehrinde xx otomotiv diye aratınca aynı şehirde 1 tane aynı isimle şirket oldugunu görüp asıl şirket sahibiyle görüştüm. Şirket sahibine sizin adınızı kullanarak dolandırıcılık faaliyetleri yaptıklarını ekran görüntülerini atarak söyledim şirket sahibi teşekkür edip karakola şikayetçi olmuş. Bugün karakoldan aradılar. İfademi verdim. Savcı benim asıl şirket sahibine yazdığım numaranın benim kullanıp kullanmadığımın öğrenilmesini ve olaya nasıl şahit oldugum konudunda müşteki sıfatıyla ifademin alınmasını istemiş. Ancak ifademde ‘dolandırıcılar mobil bankacılık şifremi istediler’ dedim ancak tam hatırlayamadığımı farkettim. Dolandırma yöntemleri mobil bankacılığa girip kredi vs çekmek olduklarından eminim. Yani anlayacağınız 1 tane dolandırıcı şebekesi var (aynı şehirde başka bir şirketin adını kullanıyor) 1 tane mağdur olan şirket var. 1 de ben varım olayı adı kullanılan şirkete söyleyen. daha karakola veya mahkemeye çağrılır mıyım? Polis bana çağrılmazsın dedi.