Merhaba arkadaşlar, maalesef çok problemli bir kiracımız var, tahliye taahhütnamesi ile evi boşaltmasını istedik, (3 yıldır aidat vs ödemiyordu, icra takibi yapınca ödeyip kapattı) icra takibine cvp dilekçesinde ailem ve benim hakkımda kapıma geldi ölümle tehdit ve hakaretler ettiler, emlakçılar gönderip tehdit ve hakaret ettirdiler yazdı, böyle bir şey olmadı, iletişimimiz dahi yok, ben iftiradan suç duyurusunda bulunmak istiyorum, ayrıca bu iftirayı bana msj yoluyla da attı, iftiranın suç unsurları arasında iftira atan kişinin suç duyurusunda bulunması gerekliliği var, bu iftiraları dava dilekçesine yazmış olması bizim ailecek iftiradan suç duyurusunda bulunmamız için yeterli değil mi, şahıs memur, memur olduğu için de hakettiği cezayı aldın istiyorum, 3 kişiye birden farklı farklı iftiralar attı çünkü, savcılığa gidip dava dilekçesi ve msjları eklesek dilekçemize ve gsm kayıtlarımızın incelenmesi şahısla iletişimimizin olmadığı gibi konuları ispatlarsak ceza alır mı, ceza davası açılsa ve gsm kayıtları falan çıkarılsa tam olarak açığa çıkar iftirası ama, takipsizlik verir mi, maalesef bu şekilde çok haksız takipsizlikler veriliyor çünkü, ben memuriyeti bu şahsın haketmediğini düşünüyorum. cezası neyse çeksin. teşekkürler