Selamun Aleykum
15 katlı her dairede 4 kat olmak üzere toplam 60 dairelik bir sitenin zemin katında oturmaktayım. Bu özelliklere sahip diğer 2 site ile beraber toplam 3 site bir yönetime aittir. Benim bulunduğum sitenin tam önünde çocuk parkı bulunmakta. Parkın etrafı açık alandır. Herhangi bir şekilde kapalı değildi. Bu sebeple özellikle yaz aylarında gece geç saatlere kadar rahatsız edici gürültü ve ses mevcuttu. Bir önceki yönetimde yangın merdiven çıkışı yaklaşık 80 cm kot vardı. Buraya 3 basamaklı betonarme bir merdiven yaptırdı. Bu sefer park yetmezmiş gibi çocuklar yangın merdivenine çıkmaya başladı. Tam duvarın arka tarafı benim yatak odası ve çocuk odasına denk geliyor. En son toplantıda güç bela çocuk parkının etrafına çit yapılmasını, bir kapı konulmasını ve belli saatler dışında girilmemesini talep ettim. Sağ olsunlar çiti yaptılar fakat binanın her iki köşesini içine alarak yaptılar. Yani yangın merdiveninin önünde 1.5-2 metre boşluk bırakarak yapılmasını talep etmişti. Şimdi aynı sorun halen devam etmekte.
Özet olarak
Her kat sahibi gibi benimde huzurlu bir şekilde oturabilmem için nasıl bir yol izlemem gerekiyor.
Yönetici ile konuştuğumda yangın merdivenini önünü kapatamam diyor. Bende kapatmak zorunda değilsin zaten. Önünden boşluk bırakarak tel çek diyorum. Kaldı ki Allah göstermesin şu anki hali ile gece bir yangın çıkarsa binadaki kişiler direk kapıları o saatte kapalı olan çocuk parkının içine doluşacaklar. Neymiş o durumda güvenlik koşup gelip (tabi uyumaz ise) kapıları açacakmış.
Yani iletişim yolu ile çözülemeyen bir sorunu hukuki hakkım olarak nasıl arayabilirim. Kiracı değilim ki başka yere taşınayım. Mülk sahibiyim. Gerçekten rahatsız edici bir durum içerisindeyim.