Herkese hayırlı akşamlar.

17 Mart 2023 tarihinde babamı kaybettim. Tek muris benim. Kendisiyle 2011 senesinde annemle boşandıklarından beri farklı şehirlerde yaşıyorduk ve vefatından sonradan haberim oldu. Sağlığında kendisiyle erkek kardeşi ve babası ilgileniyor, tüm aktif ve pasif kaynaklarını onlar kontrol ediyordu. Haberi aldıktan sonra Veraset ilamı çıkarttım, reddi miras dilekçesi verdim ve dava açtım fakat dilekçeyi verdiğim gün dedem telefon açıp babamın emekli maaşının çekilmiş olduğunu ve kimin çektiğini bilmediği bilgisini verdi. Babamın vefatından 1 gün sonra, 3. kişiler tarafından babamın emekli maaşı kartıyla emekli maaşı ATM'den çekilmiş. Durumu öğrendikten sonra hesabını kullanabileceğini düşündüğüm yakınlarına ulaştım ve sorgulama yaptım. Daha sonra bu parayı amcamın cenaze masrafları için çektiğini, geri yatıracağını öğrendim ve bir kısmını dün, son kısmını da bugün itibariyle babamın hesabına kendi hesabından yatırdığını belirtip dekontları bana gönderdi, açıklamaya ''SGK maaş iadesi'' yazmış fakat bu paranın SGK'ya tekrar iade edilmesi gerekiyor ve SGK bizde şu an borç gözükmüyor diyor, para tam tutarıyla maaş hesabında. Bu durumun ilerleyen aşamalarda parayı benim çektiğim zannedilerek mirası kabul ettiğim algısı oluşturulup reddi mirasıma zarar vermesini istemiyorum çünkü yasal tek mirasçı benim, nasıl bir süreçle devam etmem gerekiyor? Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Konuyla alakalı CİMER'e bilgilendirici bir dilekçe yazdım ve yarın da yaşadığım şehirdeki SGK'ya dilekçe vererek fazla maaş ödemesini bankadan almalarını isteyeceğim.