Merhabalar. Ben 21 yaşında bir öğrenciyim ve bir arkadaşımla birlikte geçtiğimiz haziran ayının başında bir ev kiraladık. Kira sözleşmesi yapıldı, ev sahibine depozito ödendi. Bunun arkasından bizim yaz tatilimiz başladığı için arkadaşım ve ben her ikimiz de aile evine geri döndük ve yazın yeni kiraladığımız evi içi eşyalı ve hazır bir şekilde bıraktık. Eylül ayının sonunda eve yerleşmek için geldiğimizde evin berbat bir halde olduğunu gördük ve komşulardan evimizin bizim eksik olduğumuz süre boyunca birilerine kiraya verildiğini öğrendik. Evde yazın kullanıma açılmış olan aboneliklere ait faturalar var örneğin su faturası doğalgaz faturası gibi. Doğalgaz aboneliği açtırılmış ve kağıdı da evde unutmuşlar. Şimdi benim merak ettiğim, biz kiracı olarak evimize bizden izinsiz girilip bir de üzerine bizden ve diğer insanlardan kira alınması durumunda ne gibi hukuki yollara başvurabiliriz ? Ev sahibiyle bu konuyu konuştuğumda evde yazın birilerinin kaldığını ağzından kaçırdı ve ben üzerine gittiğimde hakaret edip bağırarak beni bastırdı. Evden çıkartmakla tehdit etti. Öğrenci olduğumdan sineye çektim ancak şu an sözleşmeyi feshedip hakkımı aramak istiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz? Kalan ayların kirasını ödemek veya depozitomu geri alamamak gibi durumlarla karşılaşır mıyım ? Ayrıca yaptığı dolandırıcılığın cezası nedir? Şimdiden teşekkür ederim.