Eryaman Atakent'te zemin katta bulunan evimin demir korkulukları yoktu. TOKİ'den Temmuz 2006 ayında teslim almıştım. Eylülde giren kiracı demirbaş kombiyi servis çağırarak hizmete aldırdı. Aralık ayında da evi boşalttı. Şubat 2006 ayında evimin boş olduğu esnada kombisi çalındı.
Üretici firmaya bildirdim ve bir ay sonra kombimi aynı toki konutu içersinde başka bir daireye taktıklarını(sitenin kapıcı dairesi) bildirdiler. Bizzat kendim sakaryadan gelerek C.Savcılığı aracılığı ile tespit yaptırdım. TOKİ yönetimi emrinde çalışan tesisatçılar inşaat aşamasında edindikleri anahtarlar ile kombileri alıp hırsızlık süsü vermişler.
Yaklaşık 6 ay sonra C.Savcılığı kombimi bana teslim etti. 10.10.06
NETİCE
1. Daireme 1.200 YTL yeni kombi taktırmıştım.
2.Artık TOKİ yönetimi yok ve yeni Site yönetiminin kombiye ihtiyacı olduğu halde porsedürün içinden çıkamadıkları için kombimi teslim ettiler. Oysa hukiki bir istemim olmayacak kombi bedelini verin şikayetçi olmayayım demiştim. "Para ödersek suçu kabul etmiş oluruz." dediler.
3.Söktürme parasıda bana ait olmak üzere yaklaşık 500 YTL kadar da masrafım oldu. İstanbula git. Ankaraya git. Telefon aç vsr.vsr.
4.Geri aldığım kombimede ikinci elde 500 YTL dahi vermiyorlar.
SORU
1.Nereye, nasıl baş vuracağım ve zararlarımı nasıl tanzim ettireceğim?