Öncelikle tüm forum üyelerine selamlar
üzerime 4 adet binek araç ve 1 motor var

Biri 91 bmw 3.16i dieri 92 model suzuki alto, 2 araç sürekli arıza çıkartmaları ve çok eski olmaları nedeniyle, eskiden var olan fakat şu an yerinde bulunmayan park alanına terk etmiştim. orada yapılan imar ve belediye çalışmalarından dolayı araçlar çekilmiş yada birileri çekmiş. para etmedikleri için hiç arkadalarında durmadım ilgilenmedimde. fakat trafikten çekmiştim. bu araçların üzerinde haciz var, araçlar 20 yıldır ortada yok ve halen üzerime kayıtlılar. bu kayıtları nasıl sildirebilirim?

1 adet kırık dökük fakat çalışır vaziyette 2008 kanuni motor

ve en önemlisi 2014 model ford tourneo var. ben bu fordu satıştan uzak sadece el emeği ile bilgisayar teknik servis işinde kullanıyorum. içerisinde tamir malzemerleri ve onarım cihazlarını taşıyor bu araçla müşterilerime ulaşıyorum. Sabit kalacak yerim olmadığı içinde bazen bu araçta kaldığımda oluyor. şimdi bu aracın üzerindede hacizler var. fakat aracın satılması benim geçim kaynağımın ortadan kalkması anlamına gelmesi oluyor. icra dairesine bu durumu anlatan bir yazı gönderdim fakat icra dairesi haciz kaldırma yetkimiz yoktur diye cevap yazdı. bu hazizi durdurmak için yada kaldırmak için nereye ne şekilde başvurabilirim. hacizin komple kalkması mümkün olurmu yoksa satılamaz şekilde üzerimde kalmaya devammı eder.

fikir ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim