Merhaba ben bir şirkette kasiyer olarak çalışıyordum ama maddi sıkıntılardan dolayı 10 gün içinde toplam 1350 tl kasadan para aldım yakalandım aynı hafta şirkette genel sayım da yapılmıştı ve 35000 tl açık çıktı. Şirket benden maaşta 1350 tl kesti zararı ödedim şirkete 35000 tl zararım olmamıştır ama şirket benden ve diğer arkadaşlarımdan (ben dahil 6 kişi) 35000 tl zarar için mahkemeye verdi ekim ayında asliye ceza mahkemesinde davamız var. Sormak istediklerim benim şirkete 1350 tl zararım oldu maaştan kesilip ödendi şirkete 35000 tl veya başka bir zararım olmamıştır. Arkadaşlarım da yapmadık diyorlar. Şubat ayında uzlaştırmacı aradı zararı öderseniz dava düşecek diye ama yapmadığımız bir şeyi ödemek istemedik uzlaşmadık. Nasıl bir yol izlemeliyiz. Ben Ramazandan sonra avukata danışacam ama size de sormak istedim. Eğer mahkeme olmadan 35000 tl olan zararı arkadaşlarım ödemeyi kabul etmiyor,ben bana düşen kişi başı 6000 tl ödersem herhangi bir etkisi olur mu bana, yoksa 35000 tl komple mi ödenmesi gerekir. Ama kesinlikle benim 1350 tl den başka zararım olmamıştır