Merhaba:
2021 7. ayında bir telefon aldım. telefon kutusundan çıktığı gibi ayıplı ürün olarak çıktı. telefonu bayram arifesinde aldım bayramdan sonra aldığım firmaya götürdüm. ürünün aynı model markasıyla yani birebir aynısı ile değişim istedim kabul etmediler. servise götürdüm ekranda çizik var değişmesi lazım diye bahane uydurdular ve benden 1700 tl istediler oysa ekranın parmak izi çalışmıyor zaten ayıplı-arızalı parçanın zararı için ayriyetten para istiyorlar değişim-iade talebim yine kabul görmeyince tüketici hakem heyetine başvurdum. 6. ay dolmak üzere karar çıktı ve lehime sonuçlandı.
sorun şu ki kararda sonuç kısmında: şikayetçinin talebinin KISMEN kabulüne diye başlıyor: Şikayete konu xxx değerinde ki cihazın şikayet edilen firma tarafından ''AYIPSIZ MİSLİ İLE DEĞİŞTİRİLMESİNE'', fazlaya ilişki talebin reddine diye açıklama yapılmış. ayıpsız misli ile değiştirme ve bunuda fazlaya ilişkin talebin reddine demek ne demek oluyor? ben o tarihte telefonu 10bin tl aldım şu an o telefonun fiyatı olmuş 13bin tl. adamlar bana 10bin tl üzerinden telefon vermek isteseler 2 model eski-altı telefon vermek durumunda oluyorlar.
++ ayıpsız misli ile değiştirme durumu telefonu aldığım tarihteki fiyatı üzerinden mi referans alınıyor? eğer öyleyse ben madur edilmiş olmuyor muyum?