Merhaba,
Yaylada 12 yıl önce ev aldım. Komşum da 3 yıl önce yan arsayı alıp tek katlı ev yaptırdı. Bu ay aramızdaki 20 yıl önce çevrilmiş eskimiş direkleri de oynayan telin yerine briketten 20 metre uzunluğu civarında duvar ördüm. Önce komşuya sordum beraber yapalım diye imkanım yok dedi. Az borçlanarak kendim yapayım dedim ki engelli çocuğum var küçük bahçede bu yıl da bir an önce eğitime başlamak ve zaman kaybetmemek için bende kendim ördürdüm. Önce yarısı kadar ördürdüm sonra yapmışken sona kadar devam ettirdim. Hayatımda ilk defa duvar ördürdüm. Bitiminde komşum itiraz etti. Önceden ölçülmüş ve işaretlenmiş Uydu ölçüm işaretinden diğer uca kadar ölçünce komşu tarafına 6 metre kadar boyundaki duvarda bir 10-15 CM arasında geçmişim. 4 metrelik bir bölümde de kendi aleyhime de 10 CM geçmiş. Ben helalı hoş olsun dedim. Fakat komşum 10-15 CM ye itiraz edip soruna teşkil eden 6 metre kadar duvarın sökümünü istiyor. Duvarı bitiminde tel de çektirmek arzusundaydım. Çünkü tavukları var. Bahçeme giriyorlar çiçeklere zarar veriyorlar. Keza bunu sorun dahi etmedim gündeme dahi getirmedim. Gecen gün bir yakını vasıtasıyla resmi olmayan ölçüm yaptırdı. 3 yıl önce arsayı alınca ölçtürdüğü ve işaretli yerden uydu ölçümünde 5 cm daha kaydırdı benim aleyhime. Ölçü yapanlar 5 cm civarında + - kayabilir demesine rağmen son ölçümü dikkate alıyor. Onuda geçtim. İlla 6 metre civarı boyunda sorun teşkil eden duvarın 10-15 cm için yıkılmasını istiyor. Arsa benim diyor. Bahsettiğim gibi benden de 4 metre boyundaki duvarda komşum lehine 10 cm geçmiş. Helal olsun dedim. Ama adam SÖK diye tutturdu. Emekli insanım belirli bir bütçem var ve engelli çocuğuma evde ve bahçede eğitim veriyordum. Gerçi bu özel durumum beni bağlar ama huzurum bozuldu. Amacı birazda bana zarar verdirmek. Yasal olarak bir şey yapma imkanım var mı?
Cevap verilmesi umuduyla şimdiden teşekkür ederim.