Merhabalar içişleri bakanlığında bekçilik görevi için aday başvurusu yapacağım altta belirttiğim hususlar kamu görevinde bulunmamam için engel teşkil edebilecek durumlar mıdır Yardımcılığı olur iseniz sevinirim

2017 yılında ticari taksi şöförlüğü yaparken taksi içerisinde uyarıcı madde ile yakalandım (kenevir) karakola gidip tutanak tutuldu ve 1-2 içimlik olarak kayıda geçildi ancak laboratuvar incelemelerinde kanım ve idrar tahlilimde uyarıcı maddeye rastlanmadı ve mahkemeye çıkmadım 9 ay boyunca denetimli serbestlik seminerlerine katıldım ve disiplin ve idari cezası almadan cezamı tamamladım ve adli sicil kaydımda görünmüyor.

2014 yılında bir kavgaya karıştım ve kendimi savunmak adına bir kafa darbesi ile tartıştığım kişide burun kırığına neden oldum mahkeme 9 ay hapis cezası ile karar kaldı ancak karşı taraf davadan vazgeçti 3ncü mahkeme kamu davası olarak gerçekleşti ve iyi hal ve kendimi savunmam gereğinden dolayı bunu 1 yıl suç işlememe kaydıyla düşeceğini belirtti ve hapise girmeden ve imzaya gitmeden normal hayatıma dönüş sağladım 2017 yılında karar verildi adli sivil kaydımda bu durum görünmekte.