Eyüp Belediyesi tarafından 03.08.2006 tarihinde tebliğ edilen ve üzerinde harcama iştirak payı olarak belirtilen ihbarname aldım.
İhbarnamede, yapılan iş "TAŞ DUVAR" olarak belirtilmiştir. Belediye yetkilileri; bu duvarın, arka sokağımızda bulunan çocuk parkının duvarı olduğunu söylediler. Yaklaşık 100 m. uzunluğunda ve 2.5 - 3m. yüksekliğindeki bu duvarın 2003 yılı maliyeti 52,195.00 YTL gözükmektedir. Böyle bir işin maliyetinin bu kadar yüksek olması da akıl almaz bir durumdur. Benim ödemem gereken ücret ise 206.20 YTL. Bu ücret dairelere göre farklılık göstermektedir. Ayrıca bu belgenin, sadece benim oturduğum binada bulunan kişilere gönderildiğini öğrendim. İhbarnamede, tarhiyatın nedeni: 2464 sayılı belediye gelirleri kanununun 86. 94. maddeleri yazmakta.

Öğrenmek istediğim, yapılan işin yol harcamaları kapsamına ( mad. 86 ) girebilme olanağı var mıdır?

Eğer istek üzerine yapılmış ise bizlerin yazılı onayı olmadan böyle bir işin yapılması ve buna karşın para talep edilmesi doğru mudur ?

Belediyenin yapmış olduğu işlem yasal mıdır ?