+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 13 ileti bulundu.
    Nerede
    İzmir
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Hakkımda Cinsel Taciz Suçu başlığında dava açılmış yardım

Merhabalar

ben 22 yaşında bir gencim bundan yaklaşık 9 ay önce üniversiteden bir kız arkadaşıma duygusal yakınlık hissettim kendisine hissettiklerimi açıkca söyleyemediğimden gizliden mail telefonuna gizli numaradan smsler ile onu sevdiğimi ve güzel şiirler yazdım daha sonra kendisininde korktuğunu görünce bunları göndermeyi bıraktım kendisi ile aynı sınıfta olduğumuzdan bunu benim yaptığımı okul bittiğinde açıklama kararı aldım ama kendisi bu mesajları attığım zaman savcılığa şikayet etmişti korkup kendisi biraz ürkek biridir zaten daha sonradan açıklamamın sebeplerinden biride bu çünkü dersleride çok iyi değildi ben kendisine dersleden geçmesi için yardımcıda oluyordum ve benden dolayı derslere ve sınavlarada girmeyebilirdi neyse bizim okulda son dönem staj olmakta okul bitti ben staja gideceklerin arasında olduğum için artık kendisine bir mesaj atarak daha önceden bu gizli mesajları gönderenin ben olduğumu söyleyip özür diledim kendisinden ancak kendisi hemen ismimi savcılığa bildirmiş yapan buymuş diye. gönderdiğim mesajlarda saadece güzel sözler ve şiirler bulunmaktaydı hiçbir hakaret tehdit veya cinsel içerikli bir mesaj yoktu zaten ben hayatımda küfür dahi etmemiş birisiyim ancak hakkımda

Yargıtay 14. Ceza Dairesinin 14/06/2017 Tarih 2014/6837 Esas - 2017/3304 Karar sayılı ilamında,"sanığın bir suç işleme kararının icrası kapsamında müştekinin cep telefonuna cinsel içerikli mesajlar gönderme, sık sıkarama şeklindeki eylemlerinin bütün halinde zincirleme biçimde cinsel taciz suçunu oluşturduğu gözetilerek kişilerin huzur ve sükununu bozma suçundan hüküm kurulmasına yer olmadığına karar verilmesi gerekirken yazılı şekilde mahkumiyet hükmü kurulması," şeklinde belirtildiği, müştekinin şüpheliden şikayetçi olduğu, dosya kapsamında elde edilen deliller ve tüm soruşturma evrakı bir bütün olarak değerlendirildiğinde, şüpheli xx ın aynı suç işleme kararının icrası kapsamında değişik zamanlarda müştekiye karşı zincirleme cinsel taciz suçunu işlediği yönünde hakkında kamu davasının açılmasını gerektirir nitelikte ve yeterlilikte delilin bulunduğu anlaşılmakla,
    Açıklanan maddi olaya ve yasal gerekçeye göre 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 175. Maddesi gereğince iddianamenin KABULÜ ile;
    Şüphelinin yargılamasının mahkemenizde yapılarak, atılı suçtan eylemine uyan ve yukarıda gösterilen sevk maddeleri gereğince CEZALANDIRILMASINA,
    Şüpheli hakkında hürriyeti bağlayıcı ceza mahkumiyeti tayin olduğunda, hakkında TCK nun 53 maddesindeki belli hakları kullanmaktan YOKSUN BIRAKILMASINA,
    Karar verilmesi kamu adına iddia ve talep olunur. 02/07/2019
    Şeklinde iddaname hazırlanmış ve 2 ay sonrada mahkeme bulunmakta ancak iddanamede geçtiği gibi bir cinsel içerikli mesaj veya kendisini doğrudan arama gibi bir şey hiçbir zaman yapmadım bunlar şikayetçinin ilettiği belgelerdede açık gönderdiğim mesajlar belli ben ne yapmalıyım bir ceza alır mıyım avukat tutmalımıyım ne yapmalıyım lütfen bana yardım edin değerli abiler şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Hukuki NET Güncel Haber

Hakkımda Cinsel Taciz Suçu başlığında dava açılmış yardım konulu yargıtay kararı ara
    Hakkımda Cinsel Taciz Suçu başlığında dava açılmış yardım konulu hukuk haber
    Konu marko60 tarafından (13-07-2019 Saat 18:11:07 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Samsun
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hakkımda Cinsel Taciz Suçu başlığında dava açılmış yardım

Alıntı marko60 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhabalar

ben 22 yaşında bir gencim bundan yaklaşık 9 ay önce üniversiteden bir kız arkadaşıma duygusal yakınlık hissettim kendisine hissettiklerimi açıkca söyleyemediğimden gizliden mail telefonuna gizli numaradan smsler ile onu sevdiğimi ve güzel şiirler yazdım daha sonra kendisininde korktuğunu görünce bunları göndermeyi bıraktım kendisi ile aynı sınıfta olduğumuzdan bunu benim yaptığımı okul bittiğinde açıklama kararı aldım ama kendisi bu mesajları attığım zaman savcılığa şikayet etmişti korkup kendisi biraz ürkek biridir zaten daha sonradan açıklamamın sebeplerinden biride bu çünkü dersleride çok iyi değildi ben kendisine dersleden geçmesi için yardımcıda oluyordum ve benden dolayı derslere ve sınavlarada girmeyebilirdi neyse bizim okulda son dönem staj olmakta okul bitti ben staja gideceklerin arasında olduğum için artık kendisine bir mesaj atarak daha önceden bu gizli mesajları gönderenin ben olduğumu söyleyip özür diledim kendisinden ancak kendisi hemen ismimi savcılığa bildirmiş yapan buymuş diye. gönderdiğim mesajlarda saadece güzel sözler ve şiirler bulunmaktaydı hiçbir hakaret tehdit veya cinsel içerikli bir mesaj yoktu zaten ben hayatımda küfür dahi etmemiş birisiyim ancak hakkımda

Şeklinde iddaname hazırlanmış ve 2 ay sonrada mahkeme bulunmakta ancak iddanamede geçtiği gibi bir cinsel içerikli mesaj veya kendisini doğrudan arama gibi bir şey hiçbir zaman yapmadım bunlar şikayetçinin ilettiği belgelerdede açık gönderdiğim mesajlar belli ben ne yapmalıyım bir ceza alır mıyım avukat tutmalımıyım ne yapmalıyım lütfen bana yardım edin değerli abiler şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
    Cinsel taciz
    MADDE 105.– (1) Bir kimseyi cinsel amaçlı olarak taciz eden kişi hakkında, mağdurun şikâyeti üzerine, üç aydan iki yıla kadar hapis cezasına veya adlî para cezasına hükmolunur.
    (2) (Değişik: 29.06.2005 – 5377/13 md.) Bu fiiller; hiyerarşi, hizmet veya eğitim ve öğretim ilişkisinden ya da aile içi ilişkiden kaynaklanan nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle ya da aynı işyerinde çalışmanın sağladığı kolaylıktan yararlanılarak işlendiği takdirde, yukarıdaki fıkraya göre verilecek ceza yarı oranında artırılır. Bu fiil nedeniyle mağdur; işi bırakmak, okuldan veya ailesinden ayrılmak zorunda kalmış ise, verilecek ceza bir yıldan az olamaz.

~C.o.S~

Nerede
    İzmir
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı oltansckin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Cinsel taciz
    MADDE 105.– (1) Bir kimseyi cinsel amaçlı olarak taciz eden kişi hakkında, mağdurun şikâyeti üzerine, üç aydan iki yıla kadar hapis cezasına veya adlî para cezasına hükmolunur.
    (2) (Değişik: 29.06.2005 – 5377/13 md.) Bu fiiller; hiyerarşi, hizmet veya eğitim ve öğretim ilişkisinden ya da aile içi ilişkiden kaynaklanan nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle ya da aynı işyerinde çalışmanın sağladığı kolaylıktan yararlanılarak işlendiği takdirde, yukarıdaki fıkraya göre verilecek ceza yarı oranında artırılır. Bu fiil nedeniyle mağdur; işi bırakmak, okuldan veya ailesinden ayrılmak zorunda kalmış ise, verilecek ceza bir yıldan az olamaz.

~C.o.S~
    Cevabınız için teşekkürler. Ancak ortada cinsel amaçlı bir mesaj yok güzel şiirlerden başka sadece bi kaç kez seni seviyorum diye mesaj göndermiştim sanırım bu o başlığın içine giriyormuş

2. madde aynı okuldaydık ama okuldaki nüfusumu vs kullanmadım tamamen internet üzerinden ayrıca "işi bırakmak, okuldan veya ailesinden ayrılmak zorunda kalmış" gibi bir şeyde söz konusu değildir

Bunların haricinde daha önce herhangi bir sabıka kaydım yoktur bu mesajları gönderdikten sonra zaten kendisinin korktuğunu görünce pişman olup bıraktım zaten göndermeyide daha sonra okul bittikten sonra mesajları gönderenin ben olduğumu açıkladım bunlarıda mahkemede belirteceğim bu durum mahkemede iyi hal olarak görülür mü bunu açıklayarak iyi niyetimi göstermiş oldum sonuç olarak ve kendimi riske attım sonuçta ben kendimi açıklamasaydım bulunmam imkansızdı ve kendisi hep bir korku içinde olabilirdi(ortada korkacak bir mesaj yok ancak kendisi ürkek birisidir) bunlarıda göz önüne alarak direk beraat kararı çıkma olasılığı vardır değil mi ? direk beraat çıkmasada adli para cezası verdi diyelim bunu hükmün geri açıklaması talep ederek para cezasınıda düşürebiliyor muyum mahkemede ve hükmün geri açıklanmasını istemelimiyim ?

Nerede
    Bursa
    İletiler
    2.153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Kızı sikayetinden vazgeçirebilirsen geçirmeye çalış. Olmazsa da en kötü ihtimalle 1500 TL adli para cezası verilir o da HAGB ye çevrilir. Tedirgin olacak bir durumunuz yok.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı karavelioglu rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kızı sikayetinden vazgeçirebilirsen geçirmeye çalış. Olmazsa da en kötü ihtimalle 1500 TL adli para cezası verilir o da HAGB ye çevrilir. Tedirgin olacak bir durumunuz yok.
    Cevap için teşekkürler vazgeçirmem mümkün değil zaten kamu davasıda var işin içinde vazgeçirsemde bir şey değişmeyecektir bende yazdığınız gibi düşünüyorum en kötü ihtimalle adli para cezası oda hagb a çevirilir diye düşünüyorum.

Nerede
    Bursa
    İletiler
    2.153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı marko60 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Cevap için teşekkürler vazgeçirmem mümkün değil zaten kamu davasıda var işin içinde vazgeçirsemde bir şey değişmeyecektir bende yazdığınız gibi düşünüyorum en kötü ihtimalle adli para cezası oda hagb a çevirilir diye düşünüyorum.
    Neden kamu davasına dönüşsün ki? Anlattığınız kadarı ile suçun takibi şikayete bağlı ve vazgeçerse dava düşer. Vazgeçmezse de dediğim gibi olur.

Hangimiz üniversitede bir kıza takılmadık? Gerçi bizim zamanımızda değil cep telefonu bilgisayar bile yoktu.

Bu işler mesajla olmaz. Aynı ortamdaymışsınız. Samimiyet kurmaya çalışacaktınız.
    Konu Devrim Sinan Karavelioğlu tarafından (14-07-2019 Saat 23:49:12 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Ekleme

Nerede
    İzmir
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Neden kamu davasına dönüşsün ki? Anlattığınız kadarı ile suçun takibi şikayete bağlı ve vazgeçerse dava düşer. Vazgeçmezse de dediğim gibi olur.

Hangimiz üniversitede bir kıza takılmadık? Gerçi bizim zamanımızda değil cep telefonu bilgisayar bile yoktu.

Bu işler mesajla olmaz. Aynı ortamdaymışsınız. Samimiyet kurmaya çalışacaktınız.
    Aramız arkadaş olarak iyidi hatta okuldaki en iyi 4 arkadaşından biriydim birçok dersindende geçmesine ben yardımcı oldum dersleri pek iyi değildi ben ise sınıfın en iyilerindendim derslerinde o yüzden kendisi ile iyi bir samimiyetimiz vardı ama sadece arkadaş olaraktı.

dava gördüğüm kadarı ile kamu davası olarak açılmış bu ceza anlamında bir şeyleri değiştir mi

birde bir şey daha sormak istiyorum duruşma yeri olarak e-devlette şikayetçinin bulunduğu ilçedeki adliyede gözüküyor uyaptan dava dosyama baktığımda ise bulunduğum ilçe son tensip yapmış ve bana gönderdikleri kapalı tebligartta benim bulunduğum ilçedeki adliyede farklı gün saat bulunuyor ben hangisine gideceğim bana gönderilen tebligarttaki gibi bulunduğum ilçedekinemi yoksa e-devlette görülen şikayetçinin bulunduğu yerdeki ilçeyemi çünkü enson benim ilçedeki adliye vermiş kararı en son olarak ilk defa bir mahkemeye gideceğim ama 2 farklı adliye 2 farklı gün var hangisine gideceğim anlayamadım

Nerede
    Bursa
    İletiler
    2.153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Size gelen tebligata göre davranın.

Nerede
    Bursa
    İletiler
    2.153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Bu arada 43. m gereği zincirleme suç olduğundan ceza muhtemelen 1/4 oranında arttırılacak.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu arada 43. m gereği zincirleme suç olduğundan ceza muhtemelen 1/4 oranında arttırılacak.
    yani örneğin 1500TL ceza alacakken 1875TL olmasımı hükmün açıklanmasının geri bırakılması her halikar da mümkünüdür değil mi ?

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

taciz

cinsel taciz

Forum