Merhaba arkadaşlar 27/01/2019 tarihinde eski kullanmadığım telefonu letgo aracılığı ile bir vatandaş ile yüzyüze buluşarak para karşılığında sattım . Ürün ile beraber sadece şarjını teslim ettim kişiye fatura ve kutunun kayıp olduğunu belirttim ilandada yazıyor olup kendisi konuyu sorun etmedi. Ürün ile ilgili hiç bir arıza olmadığını satış esnasındada test ederek kendisi baktı . 1 gün sonra bana mesaj attı telefon şarj almıyor wifiye girmiyor diye bende kendisine bu sorunların imkansız olacağını yanına gelmeden önce şarj ettiğimi vs söyledim . daha sonra bana şarj alıyor yavaş alıyor hadi onu geçtim wifiye giriyor ama diğer odaya geçtiğimde bağlantı kopuyor telefonu geri vermek istiyorum dedi .bende geri alamıyacağımı söyledim . Şimdi bana wifi 2 metre sonra kopuyorsa benim sorunummu diye mesaj atmış . SAnırım alan kişi ürünü beğenmedi . Benim sorum bu olay bana herhangi hukuki bir yönden zarar verirmi ? alan şahısa mesajda güzelce ne yanıt vermeyelim . Ayrıca bana satış sırasında buluştuğumuzda bak bozuk çalıntı çıkarsa ev adresine kadar bulurum iş yerine gelirim gibi vs cümleler kullandı dikkate almama gerek var mı . Gerçekten vicdanen rahat olmasam bu konuyu belirtmez ve ürünü direk geri alırdım ama inanın üründe bir sorun yok. TEşekkürler cevaplarınız için