Merhaba;
2014 yılı ağustos ayından beri belediyede çalışmaktayım, işe ilk giriş döneminde E.M.L. Elektrik bölümü Lise diplomam üzerinden 'Elektrik Ustası' olarak girişim yapıldı ve Destek hizmetleri teknik kısımda görev yaptım. Çalıştığım süre içerisinde 2016 yılında Başkanlık Makamı onayı ile kurum içerisinde Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünde görevlendirilerek büro işinde unvanım 'Elektrik Ustası' değiştirilmeden çalışmaya başladım, İstanbul Üniversitesi AUZEF İşletme bölümünde okuyordum ve 4 yıllık lisans eğitimimi tamamlayarak 2017 yılı haziran ayında mezun oldum. Bugün itibari ile hala aynı müdürlükte çalışıyorum, resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 696 KHK ile geçiş yaptığımız zaman herhangi bir unvan değişikliği yapılmadı ve Elektrik ustası olarak geçiş yapıldı. Ancak söz konusu mezuniyetim ve büro çalışma sürem göz önüne alındığı zaman yayımlandığı tarih itibari ile zaten üniversite mezunuydum lise diplomam bu durumda geçerli olacak mı ? 2016 dan beri büroda çalışmam unvan değişikliği gerektirmez mi ? bu konuda haklarım tam olarak nedir bilemediğim için yapılacak yer değişikliğinde beni eski görevim olan 'Elektrik Ustası' unvanım ile görevlendirebilirler mi ? Mesela Üniversite mezunu olduğum için KPSS'de lise üzerinden giremiyorken bu durumda son mezun olunan okulun değerlendirilmesi gerekmez mi ? Burada İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün bir ihmali var mıdır? Böyle bir durum/benzeri için emsal kararlar var mı? Bilgi rica ederim. Teşekkür ederim.