Herkese iyi günler bundan 2 ay önce çalıştığım işyerinden eski çalışanla konuşmaya devam ettiğim için gece 02:00'de aranıp işten çıkarıldım. Ben de bunun üzerine gidip şikayetçi oldum arabulucuk sürecinden geçtik ve anlaşamadık. Geçmişe dönük eksik yatan primlerimin ödenmesini ve fazla mesai, kıdem, ihbar ve yıllık izin ücretilerini talep ettim. Olay artık makhemeye taşınacağı için kafamdaki soru işareti şu :

1 - Tanıkların akrabalık derecesi değerini düşürür mü ? Çünkü çevre esnaftan kimse şahitlik yapmak istemiyor.
2 - Aynı işyerinde çalışan kişinin de sigortası yokmuş. Sadece staj dönemi 32 gün sigortalı gözüküyor ama devlet vasıtasıyla. Benim durumum için şahitliği geçerli olur mu? Ayrıca kendisi son 3 aydır bizimle birlikte çalıştı ama benim talep ettiğim haklarım 2 seneyi buluyor. Geçmişe dönük işyeri içerisindeki işyeri sahibi ve müşteriler ile alakalı konuşmalara şahit gösterilebilir mi?
3 - İşyerinden ayrıldıktan sonra işyeri sahibinin bana attığı whatsapp mesajları duruyor. Kendisi orada da benim giriş tarihimi belirtiyor. Hangi tarihte girdiğimi ve çıktığımı kendisi bana mesaj olarak yazmış zaten. Bu delil teşkil eder mi?
4 - Facebook üzerinden girdiğinizde konum geçmişi diye bir uygulaması var. Ben de yeni fark ettim. Geçmişe dönük konum bilgilerini teyit etmek ve belirttiğim saattlerde işyerinde olduğumu göstermek için bu bilgiler makhemeye sunulabilir mi?

Yardımcı olabilme şansınız var mı arkadaşlar ?