Esim ve ben ikimizde T.C. vatandasiyiz. Ama Kanada'da yasiyoruz. Simdi ben dava actim TR de. Karim da ban burada Kanada'da acmis. Ben once actim ama karima tebligat ulasti mi emin degilim cunku : Benim takip ettirdigime gore burada ki konsolosluk araciligi ile karima iadeli tahautlu konsolosluktan yazi gitmis; konsolosluk daviteysii. Ama karim o tarihlerde TR de oldugu icin, ne o giden kagidi gormus ne de posta ofisine gidip boyle bir bildiriimi hali ile de tebligati alabilmis. Anladigim kadari ile benim yaptirdigim tebligat TR ye geri donmus. Simdi benim anlamadigim, bu tebligat karima yapilmis mi sayilacak, yapilmamis mi? Konsolosluk yapilmamis sayilir diyor, avukatlar yapilmis sayilir diyor. Kafam cok karisti. Birisi ltf aydinlatabilir mi?. Halbuki onun davasinin tebligati bana yapildi.

Ama onun davasinin tebligati bana ulasti. Burada kinin yani.

Aile ici siddet davalari vardi, orada suclu bulundum, gecici nafaka filan veriyorum esime. Ayri yasiyrouz, suresiz uzaklastirma emri cikarttirdi benim icin. Simdi ne olacak? Bu dava nerede gorulecek?

Yani ben birsey soracagim simdi T.C kanunlarina gore karim avukatsiz bir sekilde kendi kendini represent edebilir mi? Avukat tutacak param yok demis arkadaslarina Turkiye'de . Avukatsiz durusmaya gelebilr mi?