merhaba arkadaşlar. 2017 şubat ayında bir alışveriş merkezi ve ttnete olan borcumdan dolayı çalıştığım 5 yıldızlı hoteldeki maaşıma haciz uygulandı. alışveriş merkezine olan yaklaşık 1000 tl borcumun tamamı ve ttnete olan 1650 tl borcumun 590 tl'si haczedildi.fakat benden kesilen paraların hiçbiri ilgili yerlere yatırılmadı. şirketi sıkıştırmama rağmen - darboğazda olduklarını yakın zamanda ödeyeceklerini sabretmem gerektiğini- söyleyerek sürekli oyaladılar. en nihayetinde maaş ödeme güçlerinin düştüğünü bahane ederek iş aktime (birçok kişi ile beraber) son verdiler. birkaç ay sonra aynı hotelin %75 kısmı başka bir şirkete borçları ile birlikte satıldı. alan firma -tüm ödemeleri kendilerinin birkaç hafta içerisinde yapacaklarını - söyleyip gelip onlarla çalışmamı istediler. hem işe ihtiyacımdan hemde önceki firmadan kalan maaş alacağım ve haciz ücretlerini kurtarmak adına işbaşı yaptım. maaş alacaklarımı ödediler fakat hacizden kesilen paraları eski şirketle o konuda mahkemelik olduklarını sonuçlanana kadar ödemeyeceklerini söylediler. işe başlamamdan 2 ay sonra ttnet ve diğer alacaklı şirket tekrar maaşıma haciz koydu. bu kez ikisinede olan tüm borcum kesildi ve bitti fakat bu şirkette kestiği paraları yatırmamış. alacaklı firmalar arayıp parayı yatır diyor. ben 2 kere ödedim şirketler size ödememiş diyorum. lütfen arkadaşlar ne yapacağımı şaşırdım. bana bir yol gösterirseniz sevinirim.