Herkese selamlar.

12 dairelik bir apartmanda oturuyorum. Yaklaşık 4-5 ay önce apartman yöneticisi yandaki binanın yıkılmasıyla birlikte orada bulunan baz istasyonunun bizim binaya taşınması için firmanın teklifte bulunduğunu söyledi. Baz istasyonu altına zarar vermiyor, biz almazsak yandakiler yaptıracak, gelecek parayı herkes imar barışı için kullanır vs gibi gerekçeler sıraladı.

O sırada baba evde yoktu biz de istemediğimizi belirttik. Daha sonra imza atmadı diye biliyorum. Şu anda yurt dışında istediğimiz zaman ulaşamıyoruz. Sonuç olarak baz istasyonu kuruldu.

Bir kaç saat önce başka bir dairenin sahibi geldi ve apartman yöneticisinin baz istasyonundan gelen parayı bir kaç daire ile daire başına 9500 TL gibi paylaştıklarını söyledi. Onların da haberleri olmamış, yöneticiye konuşmaya gittiler.

Baz istasyonu kuruldu şu an parayı alsak da almasak da zehirleniyoruz. İnternetten ufak bir araştırma yaptım. Kat maliklerinden biri dahi imza atmamış ise sulh mahkemesi yoluyla baz istasyonu kaldırılabiliyormuş. Önceliğimdan bundan yana. Kanuni haklarım çerçevesinde gelen bu paradan hakkımız varsa da bu arkadaşlara bırakmak istemiyorum.

Bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim, teşekkürler.