Merhaba, 6 ve 8 yaşlarımda iki oğlum var. Okula giderken bir işyerinden tanesi 0,25 kuruş olan oyuncaklardan arada bir alıyorlar. Geçen gün yine aynı iş yerine gittiklerinde iş yeri sahibi büyük olan çocuğuma geçen gün kardeşin 1 tl verdi 4 tane oyuncak aldı, sende 1 tane alıp cebine attın demiş, çocuğun psikolojisi bozuldu. Çocuklar okula devamlı dede, babaanne, anne veya benim tarafımdan bırakılmakta, işyeri o gün bunu çocuğa derken sonra dedesine de kameradan tespit ettim çocuğu da sizden tanıdım demiş, geçende 1 tane cebine 0,25 kuruşluk oyuncaktan attı diye kendisince uyarmış bence suçlamış. Bunun üzerine ben o iş yerine gittim çocuğun psikolojisinin bozulduğunu, amacın uyarmak ise bunu çocuğun yanında değil dedesine söylemesi gerektiğini söyledim. Çocuklarıma Allah a şükür istediklerini fazlasıyla alıyorum, gözleri tok çocuklar bilinçli şekilde böyle bir şey yaptığına kesinlikle inanmıyorum. İş yeri sahibine kamera kaydını göster dedim, şuanda gösteremeyeceğini hangi gün olduğunu bilmediğini bulunca göstereceğini söyledi. Ertesi gün yine iş yerine gidip kamera kaydını bulup bulmadığını sorduğumda kayıtların silindiğini, bulsa imiş bize ne yapacağını bildiğini söyledi. Şimdi delil yokken 8 yaşındaki bir çocuğu hırsızlıkla suçlayıp hem çocuğun hem biz ebebeylerin psikolojisini bozan bu iş yeri sahibi için maddi manevi nasıl bir yol izlemeliyim.