Merhaba daha oncede bu konu uzerinden konu acip gorus ve bilgilerinizi sizden rica etmistim. İlgilerinizden dolayi tekrar tesekkur ederim. Suanda maddi ve manevi olarak kotu durumdayim. Maddi durum bir arkadasima verdigim borc ve odememesi yuzunden. Manevi ise yasanilan bu olaylar maddi sikinti vs. Durumlar yuzunden olan evliligim ve huzurum. Ben taseron olarak calisiyorum. Calistigim bolgede bir arkadas edindim. Allah razi olsun cayimizi corbamizi soyluyordu. Benden bir kac kez borc para istedi vermedim o anki durumlarim musait degildi. Ä°stedigi tutar 100 150 tl gibi birseydi. Sonrasinda bu arkadas bana bende mazot var evde kendi arabama aldim bunu sana versem kac para verirsin diye sordu. Benimde arabam yok bana lazim olmadigini soyledim. Acil ihtiyaci oldugunu soyledim acikcasi 2 lafindan biri para surekli oturuyoruz para lazim diyordu. Bende 100 lira vereyim dedim bana lazim degil arabam yok koye gotururum traktore koyarim diye tamam dedi hemen. Ertesi gun getirmis verdim parasini hemen bende.
Sonrasinda 1-2 hafta sonra bana depo komurluk gibi bi yerin varmi diye sordu. Bende hayirdir abi dedim. Bana mazot koyacam benim 2 eleman senin kaldigin mevkiide oturuyor onlar alacak dedi. Bende evine gotur abi boyle birsey varsa dedim. Onlarin evleri apartmanda koyacak yerleri yok dedi. Ben ilk basta kabul etmedim sonra sana 150-200 veririm yada bi faturani ben odeyeyim dedi. Anne baba yok benim tek basima calisiyorum daha yeni cocugum var diye. Bi katkimiz olsun dedi. Bende allah razi olsun dedim. Ama benim evin giris kat oldugunu balkon buyuk ama etrafi telli oldugunu birsey felan olursa mesuliyet kabul etmeyecegimide soyledim. Fazla durmayacak 1 2 saate alir gotururler dedi bende tamam dedim. Tamam dememin sebebi su. Bu aldigi yakitlari BP benzinliginden aliyormus elinde faturasi var. Bu yuzden sesimi cikarmadim. Bu bi kac kez getirdi biri geldi aldi goturdu elemanlari diye sesimi cikarmadim. Cunku hic birini tanimiyorum. Sonra bi sure bu hic birsey getirmedi.
Kredi cektim 10.500 tl ufak bi mebla birikimimiz vardi birde aile destegiyle kendime 17.000 tl ye arac aldim. Aldigim aracin surekli sikintisi cikiyordu. Araci satin alirken 500 tl masrafli diye almistim bana 3 bin liraya patladi. Neyse bunlari yaptirdim ama tabi elimde avucumda hic birsey kalmadi. Yani arac aldigima bin pisman oldum. Aldigim araci 1 ay kullandiktan sonra satmaya karar verdim. Aracimi satacagimi herkese soyledim es dost arkadaslara. Musteri cikarsa begenirlerse satayim diye. Ä°ste bu arkadas bana surekli araci sattinmi diye soruyordu. Aracima musteri cikti zaten cikmadan oncede evime bu arkadas mazot getirmislerdi. O gun ben is yerindeydim esim vardi evde. Ben evde yokken mazotu koymus. Hatta esimede abim benim elemanlar gelecek 1-2 saate kadar goturecek diye esimde tamam abi demis. Sonra esim beni aradi boyle boyle birakti haberin varmi diye bende haberim var dedim. O getirdigi mazot 2 gun belkide 3 gun kaldi balkonda hergun aradim ne zaman gidecek alsinlar gotursunler balkonun kapisini acinca evin ici mazot kokuyor daha yeni cocugumuz var dedim. Arabayida satmistim zaten o gun tamam aksam gelecekler dedi. Arabayi sattinmi dedi bende sattigimi soyledim benden 1000 tl borc para istedi. Bende araci aldigim fiyata satmistim 9000 tl esime bilezik yaptim. Geri kalan 8000 tlyide koseye koyduk ustune biraz koyup kredi borcunu kapatmak icin. O yuzden durumu anlattim para vermedim paranin yeri var diye. Bu elemanlari geldi goturduler yakiti. Ertesi gunu aksaminada evime 2 kisi geldi. Gunduzdende cami tiklatmislar evde esim oldugu icin ust kattaki cocuklardir diye bakmamis. Ä°sten ciktim aksam eve geldim cami tiklattilar. Bende sinirlendim evin kapisi belli zili belli ne diye cami tiklatiyorlar diye. Esim gunduzde biri boyle yapti dedi bende actim cami baktim 2 kisi var tanimiyorum onlarida. Bana ismimle hitap edip gelsene bisey konusacagiz dedi ben ilk bas tereddut ettim kotu biseydir belki diye ama sonrasinda ciktim disariya. Adamlar bana arabanin bozuldugunu soylediler masrafi karsilamami soylediler. Bende sattigim arac sandim o yuzden uzlasmaya calistim. Dedim ben araci sattim goturdunuz baktirdiniz bi problem cikmadi noterde verdim satisini diye benlik bi problemin olmadigini soyledim. Adamlar bize ne senin arabandan bizim kendi arabamiz bozuldu dedi. Mazotu para karsiliginda satinalmislar. Aracimi yaptirin yoksa gidip sikayet edecegiz diye soylediler. Bende adamlara dedim abi ben bisey satmiyorum bende sizi elemani saniyodum dedim anlattim olayi adamlar arabamizi yaptirin sikayetci olmayalim kapansin konu dedi bende yarin konusayim dedim arasin sizi halletsin konuyu benimle bi ilgisi yok dedim. Onlarin yaninda aradim bu adami 2 3 kez acmadi telefonu. Sabaha kadar o gun uyumadim sinirden stresten sabah esimi annesigile gonderdim ne olur ne olmaz diye. Sabah hemen beni aradi o arkadas noldu len diye sanki hic bisey yokmus gibi. Bende dedim abi gel yanima acil bak adamlar geldi arabasi bozulmus benden gecenin korunde arabami yaptirin yada masrafini verin diye evde esimde vardi gel su isi hallet dedim. Hemen geldi yanima anlattim olanlari. Ne kadar masrafi varmis dedi bende adam tirciymis 23 bin masraf cikmis ya karsilarsiniz masrafi yada sikayetci olurum dedi dedim. Hemen tamam dedi ben ayarlicem sana haber edicem dedi. Aradan 1 saat gecti 12.000 tl para getirdi al bunu ver adama diye. O anda bende sinirlendim beni bulastirma bana elemanlar alacak dedin satiyomussun dedim o evde esimde cocugumda var ya bisey olsa ben sana ne yaparim o zaman bunu biliyomusun sen dedim. Tamam ver iste adama parayi konuyu kapat dedi. Sesimi cikarmadim adam geldi yanima birde olayin enteresan kismi su adamlar benim nerde oldugumu bilmiyo surdayim diye soylemedim. Geldiler yanima verdim bana verdigi parayi adamlar geri kalani diye bana sordular. Bende bana verdigi bu dedim kendiniz halledin artik abi dedim. Sonra adamlar olmaz kardesim sizin yuzunuzden bozuldu halledelim kapansin konu bizide ugrastirmayin dedi. Ben aradim arkadasi dedim abi adamlar geri kalanida istiyo diye bana yok dedi sen arabayi satmadinmi ver sende biraz ben sana veririm geri halledicem dedi annemin hesabindan cektim dedi ordan cektim sabah ben 12 bin diye biliyodum ondan o kadar cektim suan cekemem sen ver ben halletcem ustume gelme dedi. Bende biraz soylendim sonra vermek zorunda kaldim bendede para yoktu 8000 tl sadece arabadan kalan para vardi onu aldim geldim evden verdim. Uste 3000 kaldi. Onuda veremem suan isterse aksam mazot getireyim gotursun kapatalim dedi. Bende o an zaten iyice cinlerim tepeme cikti bu adamin arabasi mazot yuzunden bozulmus sen ne diye mazot veriyon tekrar cek 3000 benim paramida ver konu kapansin bi dahada beni arama dedim. Tamam kapatalim su konuyu sende boyle yapma dedi bende artik bizim parada gitti onu alacagiz diye sesimi cikaramadim. Bu doldurdu mazotu verdi. Sonra bu adamlar benim eve felan gelmedi bizde olay kapandi artik diyoruz adamlar sonrasinda tekrar bozuldu diye geldi biz kavga ede ede parayi vermek zorunda kaldik. Toplamda benim bu kisiye verdigim para 28.000 tl. Bana bu parani bir kismini odedi fakat hala 22.600 tl alacak param var. Telefonunu ariyorum aradiginiz kisiye ulasilmiyor diyo teli kapali. Mesaj atiyorum iletiliyo hemen ariyorum mesgule atiyor sonra telefonlari yine kapali.

Hic birsekilde ulasamadik esinin numarasi vardi. Ben kendim aramadim ne olur ne olmaz diye bana bunu yapanin esi belki ararim taciz etti tehtid etti diye sikayet eder korkusuyla ben aramadim. Esim aradi konustular. Esi tamam ben halledicem konusacagim felan dedi yine ses soluk yok hic bir sekilde. Aradan bir hafta gecti pazar gunu arkadaslarimizin evinde misafirlige gittik. Esime o kadindan mesaj geldi. Kocan kocamdan aldigi 30.000 tl parayi ne yapti hirsiz sahtekar kocan bizi yemis elimde delil var diye mesaj atti. Biz beynimizden vurulmusa donduk alsak oyle bisey yapsak niye 22.600 liranin pesinde kosalim diye. Ben sinirden ne yapacagimi bilemedim. Onun esini aradim telefonu acti ama sesini cikarmadi. Sonra kocasini aradim telefonu babasi cikti bende sinirden o arkadas diye agzima geleni saydim. Yerini soyle geleyim diye serefsiz gibi kelimeler kullandim. Sonra babasi oldugunu anlayinca efendi gibi konustum. Babasi gorusecegiz ben oglanida alip gelecegim o zaman ak koyun kara koyun hersey belli olur diye soyledi bende allah razi olsun dedim gelin goruselim hatta simdi ben geleyim goruselim dedim kabul etmediler suratima kapattilar. 1 hafta bekledim yine aramadilar ben aradim cevapta atmadilar.

Sonra dedemi cagirip bunlarin dukkanlarina gittim. Amcasi vardi dukkanlarinda. Amcasi bana bu mahalleden en cok sevdigim genc sendin dedi. Boyle birsey var bana neden soylemedin. Hergun birde yuzyuze bakiyoruz dedi. Amcasiyla konustuk anlattim herseyi. Zaten onunda bilgisi varmis. Amcasindan habersiz makinelere aliyorum diye aliyormus onunda haberi yokmus. Ve amcasi guvenlik kamerasi goruntulerini incelediklerini isin icinde 35 kisinin oldugunu soyledi. 3 tane ayri ayri avukata verildigini soyledi. Ben o an sinirlendim ben mi aldim yani gittimde bunlari diye. Oda dedi kamera kayitlarinda seni gormedim diye. Bende o zaman anlayin yani dedim sizin bu yigeniniz benim hakkimi esimin cocugumun hakkini yedi dedim ben guvenmiyorumda inanmiyorumda arabanin bozulduguna dedim. Bos konusmalar oldu sonra ciktik gittik dukkandan. Biraz bekledik sonucta elimizde senet yok hic bisey yok diye bende bir kac avukatla gorustum. Dolandirildigimi dusunuyorum ve iftira atildi bana esime esi hirsiz sahtekar kocan diye asilsiz seyler soyledi dedim. Dolandirilma konusunda elinde delilin yoksa senetin yoksa hic bir sekilde birsey alamayacagimi soyledi. Ama iftira konusundan dava acarsin diye soyledi ondada mesaji esime attiklari icin bir kac nedenide gosterip maddi ve manevi tazminat davasi acarsin ondada alabilecegin en fazla 3000-5000 tl olabilecegini soyledi. Bizde bu sekilde yaparak buyutecegimize olayi cagirip konusalim yada savciliga verelim dedik. Esim karisina whatsapp yoluyla gelin konuyu guzelce konusup halledelim yoksa pazartesi gunu savciliga suc duyurusunda bulunacagimizi soyledik cumartesi gelin konusalim diye. Bunlarda geldiler. En basindan beri gelmeyen kisiler bu mesajdan sonra geldiler. Oturup konustuk. Babasi diyor bizimde zararimiz var sizinde zarariniz var herkes kendi borcunu odesin kapansin konu dedi. Babasi benzinlige 200.000 tl para odedigini soyledi. Bende dedim bunlarin tek sebebi varsa sizin oglunuzdur. Benim parami getirsin verecegim dedi versin dedim. Ben onun yuzunden para verdim bunlarin hepsine o sebep oldugunu soyledim. Hatta en son soyledigim lafta esime hirsiz sahtekar kocan diye mesaj geliyor bunu atanda sizin gelininiz ben burada hirsizlik yapmadim kimsenin malini calmadim calan birisi varsa oda sizin oglunuzdur dedim. Konuyu kapattilar kendilerince cikip gittiler.

Pazartesi gunu gece facebook yoluyla kullandiklari hesaptan bana mesaj geldi bir daha arama haniminada soyle sakin mesaj atmayin öldürürüm seni benim tepemin tasini attirma felan gibi mesaj atti. Bu yuzden ne olur ne olmaz diye esimi ailesinin yanina gonderdim kendimde calisiyorum tek basima kaliyorum suan ne yapmam gerektigini bilmiyorum. Dolandirildigimi dusunuyorum artik. Hem parami almak istiyorum hemde bu soyledigi yazdigi mesajlar yuzunden cezasini cekmek istiyorum. Ne yapabilirim abilerim yardimci olun lutfen..

Onceki actigim konuda karaveli beye ve forum yonetici soner beye tesekkur ederim.