Biz 60 dairelik bir sitede oturmaktayız.
Bahçedeki otopark 54 araçlıktı ve bundan dolayı herkez park edemiyordu. Yer bulan içerde istediği yere bırakıyordu, diğerleri mecburen dışarı çekiyordu. Site sakinlerinin 4/5 çoğunluğu alınarak otoparkta 60 araç sığacak şekilde değişiklik yapıldı.
Burada yanlız yönetime numaralandırma için herhangi bir yetki verilmedi.

Otopark işlemi bitti ve 6 kişilik yönetimden sadece 2 kişi diğer yöneticiler bayram tatilindeyken kafasına göre belirledikleri yönden saat yönünde numaralandırma yapmışlar.
Burada sıkıntı otopark yerlerindeki genişlik farklarında, bazı otopark yerleri neredeyse 3m, bazıları 2.45m ve bize düşen 2.17m 2 araç arasında bir park yeri. Benim 2 küçük çocuğum var ve ikisinide arabaya bu park yerinde koltuklarına oturtup kemerlerini takmak dahi mümkün değil.

Belirttiğim gibi numaralandırma için yönetime yetki verilmedi.
Bende böyle bir yetki olmadığından dolayı bu numaralandırmayı tanımadığımı ve yok hükmünde olduğunu yönetime belirttim.
Ayrıca burada bir hak dağıtılacaksa herkeze aynı boyutta bir park yerinin tahsis edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Sitede 60 daire var ve herkesin 1/60 payı var yani kimsenin bir fazla payı yok.
Burada kanuni olarak ne yapabilirim, denetçiye konuyu aktarmayı ve numaralandırmanın silinmesini talep edebilirmiyim, burada açık bir haksız paylaşım var.
Olmazsa Mahkemeye başvursam burada başarılı olma şansım nedir, konu için hangi mahkemeye başvurmam gerekiyor?

Bir dahaki genel kurulda park yerlerini tartışmaya açıp tapuya kaydettirmek istiyorlar, bunu gerçekten karşı çıkanlar olsa dahi yaptırabilirlermi? Buna ben kesin karşı çıkacağım.
Kanımca böyle bir paylaşım ortak ölçüde kullanım hakkına aykırı.

Teşekkür ederim.

Saygılarımla