?Merhaba,

istanbul bağcılar da arsa tapulu 250 000 değerinde bir apartman dairesi evim var. Evli ve iki çocuk babasıyım. 7 bankaya 120 000 e yakın kredi ve kredi kartı borcum var. Faizle birlikte 150 000 eden borcum için 3 bankadan icra açıldı, avukatımın tavsiyesi üzerine borcum yok diye dilekçe verdim. Eşimde borç yüzünden 2 ay önce tarafıma çocukları alıp giderek boşanma davası açtı. Avukatım derki evi elden çıkarın yoksa kaybedeceksiniz. Bende kendisine derim ki kanun var. O bana derki burası Türkiye işler öyle yürümüyor. Evim 250 000 gözüküyor ama yanıbaşımda yeni yapılan sitede daire fiyatları 800 000 den başlıyor. Otuduğum ev annem ve babamın 20 yıllık birikimi ile bana aldıkları bi ev. Kullanışlı ve çoğu yere yakın olduğundan gerekirse burda ömrüm nasip ettikçe yaşamayı düşünüyorum ama avukatımın kaybedersin demesi kafa karışıklığı yaşattı bana. Başka bir avukata danıştım oda kaybetmezsin 300 000 biçseler sana yaşaman gereken ev için, evin 250 000 olduğu için böyle bir durumda haciz direk düşer demekte. Çok kararsızım lütfen bi yardım.

1 - Haline münasip ev hakkında biraz bilgi sahibiyim. Olurda tapuda haciz görürsem direk dava açarım halime münasip haciz edemezsiniz diye. Gerekirse uyap tan hergün kontrol de ederim yeni açılan bi dava varmı bana diye ama evi satmamam kaybetmeme neden olurmu? Çok araştırdım ama haline münasip evi satılan bi karar vs ye rastlamadım. Gerçekte durum nasıl yürümekte siz çoğunu avukatların oluşturduğu bir foruma sormak istedim.

2 - Eşime dedimki dava açma ertele ama onun avukatı derki boşanmanız yada tek olmanız durumu değiştirmez. Bu doğru bir bilgimidir? Benim en kötü kendim ve çocuklarım olacak bu evde. Lüften yardım. Şimiden çok teşekkürler.