Merhaba hukuki net üyeleri ilk önce bana yardımcı olabilecek bütün ustalara teşekkür ederim şimdiden .

1- Benim sorunu anlatmadan önce size bilgi vermek istiyorum 50 apartmanlı 20 daireli şeklinde oluşan bir koop. yönetimi ile yönetilen bir sitede oturuyoruz ve hala fes edilmiş durumda değil koop. Lakin geçen toplantıya gidemedim ama alınan kararda (gidenlerin söylediği toplantıya apartmanlar isterlerse kendileri yönetici secip kararlar alabileceklerini soylemişler ) ne derece hukuki bilmiyorum . Akabinden bir furya başladı sitedeki apartmanların mantoloma firmaları dadandı ve bu apartman yöneticileri vs insanları toplayıp apartman girişlerine mantoloma işlemi için karar aldılar tabi karar defteri işletme defteri vs yok , biz hayır oyu verdik ama cogunluk bunu kabul ettiği için sozumuz geçmedi elden bir durum gelmedi .

2- Şimdi ise apartman birlik olu ve bizim kat kaloriferi bacamızı kaldırmak istiyorlar biz bu evi satın alalı bir yıl geçti ve kısın kaliförimizi yaktık kimse gelip hiç birşey demedi . şimdi ise agız birliği yaparak bizden bacayı kaldırmamızı istiyor bacanın konumu ise , apartman depo boşluğunda yani baca dikkatlice bakmak gerek yani göze rahatsızlık vermiyor ,

3- Bizim bir hakkımız var mı ? ne yapmamız gerek , ben bu yönetime para vs ödemek istemiyorum cunku kafalarına göre sunu yapalım bunu yapalım gibi işlemleri var yani yaptıkları hiç bir şey kagıt üzerinde değil ve bu baca için ne yapmam gerek hakkım var mı bu konuda .

NOT : bizim bacanın ustunde oldugu duvarda mantoloma yapılmadı yan duvarına yapıldı duva ve baca arasında 25 40 cm arası bir uzaklık var .