Merhaba herkese,

Sizlerin bir konuda düşünce fikirlerini almak istiyorum. Annemin babasının köyünde büyük bir arazi varmış. Annemlerin amcasının oğulları babasından kalan yerleriz zamanıdna kendi üzerilerine almışlar, fakat bizimkiler ( annem,teyzemler,dayımlar ) almamışlar öylece kalmış.

Şimdi bu konuyu gündeme getirdim ben. Dedemin ölümünden yaklaşık 42 sene geçti. Çok uzun bir süre. Köydeki yerin bir kısmına çok uzun süredir oradan biri birşeyler ekmiş. Annemin amcasının oğullarıyla neler yapabilir nasıl alırızı konuştuk,fakat alamazsınız gibisinden laflar etti. ( Şuan orayı işgal eden adam belalıymış asarmış kesermiş bulaymayınmış)

Tapudan bir kaç kişiyle görüştük. Alanda yıllardır temizlik olmadığı için ağaçlar kocaman olmuş bildiğiniz orman gibi olmuş. İşlemlerin yapılabilmesi için oradan birilerinin annemin babasının yeri olduğuna dair şaitlik etmesi söylenmiş. Böyle bir şahitlik gerekiyor mu?

Daha sonra orman bakanlığına sanırım bununla ilgili bir dava açılması gerekiyormuş. Ondan sonra işlemler yapılabilirmiş.

Şimdi benim merak ettiğim üzerinden çok uzun yıllar 42 yıl kadar geçtiği için burayı alma şansımız var mıdır? Var ise neler yapılmalıdır adım olarak? Bu konularda bilgi paylaşırsanız çok sevinirim.

Şimdiden cevaplar için teşekkür ediyorum.

İyi günler.