VakıfBank mobil bankacılık uygulamasından Cepte Kazan'ı tıkladım ve açılan kampanyalardan ekte bulunan ekran görüntülerinden anlaşılacağı üzere kampanyaya başvuru yaptım, fakat kampanyada bahsi geçen puan kazanımından yararlanamadım. Bu konuda kampanya koşullarını sağladığımı düşünerek lastik alışverişimi sağlamış oldum. Banka ile iletişim sağladım bana verilen son yanıt "Bankamıza ilettiğiniz 2165339 numaralı başvurunuz incelenmiş olup, söz konusu harcamanızın işlem kodu kampanya kapsamına uygun olmadığından talebinize olumlu yanıt verilememektedir. Bilgilerinize sunarız.

Not: Talebinizin devam etmesi durumunda, bankamız yanıt tarihini izleyen altmış gün içinde yazılı iletişim kanallarından ya da e-Devlet Kapısı uygulaması üzerinden Türkiye Bankalar Birliği hakemliğine başvurabilirsiniz. Saygılarımızla, " şeklinde oldu. Bankanın durumu inceleyerek mağduriyetimi gidermesini arz ederim.

Alışveriş yaptığım yerin bankadaki kodu farklı olması nedeniyle kampanyadan yararlanamamış durumdayım benim buradaki suçum ne ki?