ilçede sağlık ocağında memur olarak görev yapmaktayım. İlçe kaymakamının eşi de bizim çalıştığımız aynı kurumda görev yapmakta. Kaymakamın eşi göreve ilk başladığı günlerde mazeretsiz olarak işe gelmedi, hakkında sağlık ocağı tabipleri ve ben tutanak tuttuk. Sonrasında kaymakam eşime nasıl tutanak tutarsınız diye doktorlara hakaret ve küfür etti ve bunun üzerine doktorlar olayı mahkemeye taşıdı. Şu an kaymakam ve doktorların mahkemesi hala sürüyor. Aradan bir yıl geçti kaymakamın eşi ben işe geldim hakkımda usulsuz tutanak tutuldu diye savcılığa şikayette bulundu ve kaymakam şöforu ve korumasını tutanak tarihlerinde işe geldiği ile ilgili olarak şahit gösterdi. Savcılık soruşturma izni için valiliğe yazı gönderdi. Valilik konu ile ön incelemeci görevlendirdi. Ön incelemeci herhangi bir suç unsuru bulunmadığı bu yüzden soruşturma izni verilmemesi konusunda tavsiyede bulundu. Şimdi gelelim işin asıl kısmına... Biz ilçede çalıştığımız için soruşturma izni verilmesinde son karar kaymakamınmış. Kaymakam ön inceleme raporunu görmezden geldi ve hakkımızda soruşturma açılması için karar verdi. Ve bu karar şikayetçi kendi eşi olması sebebiyle vede kendisiyle dolaylı bağlantılı olduğu halde apaçık taraflı olarak verildi. Kaymakamın eşinin işe gelmediğine dair dört şahidimiz ön inceleme raporunda ifade verdi. Kaymakam buna rağmen ön inceleme dosyasındaki karara ve şahitlerin ifadesini görmezden geldi ve taraflı bir şekilde soruşturma izni açılmasına karar verdi. şimdi bizden bölge idare mahkemesine itiraz etmemiz isteniyor. Ve bize gönderdiği kararda ön inceleme raporu ile alakalı hiçbişeyden bahsetmemiş. Eşinin suçlamasının haricinde başka suçlamalarda yaparak, sanki şikayetçiymiş gibi kendi karar vermiş. Sonuç olarak itiraz edecez, fakat merak ettiğim bu olaydan bir şey çıkarmı? dosya incelendiğinde suç olmadığı açık açık ortada... savcılığın itirazımızı reddetme olasılığı nedir? kabul etme olasığılı nedir? Kaymakam ön inceleme raporundaki şahitlerimizin ifadesini ön inceleme raporunu idare mahkemesine göndermeyerek saklayabilirmi.. herşeyden şüpheleniyoruz. Ne yapmamız gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim. olay aynen anlattığım gibidir. Kararlar çok açık bir şekilde taraflı verildi.