Merhabalar

Öncelikle gündelik işlerinizden fırsat bularak buradan insanlara destek olduğunuz için teşekkür ediyorum.

19 Nisan 2018 tarihinde iş çıkışı para çekmem gerekiyordu acelem olduğu için müşterisi olduğum kamu bankasının atm sinde kuyruk olması nedeniyle diğer kamu bankasının atm sinden para çektim. 21 Nisan gecesi telefonuma gelen iki adet sms ile kartımın kopyalandığını ve şifremin de aynı düzenekle hırsızların eline geçmesiyle tüm maaşım çekildiğini anladım.Bildiğiniz üzere günlük para çekme limiti 1500 TL.Hırsızlar ilk çekimi 20 Nisan saat 23:00 sularında yapıyorlar, bana mesaj geliyor ve ben bunu fark etmiyorum. Diğer çekim için gece yarısını geçmesini bekleyen hırsız 1500 TL daha çekerek hesabımı boşaltıyor. Ben durumu fark eder etmez müşteri hizmetlerini arayıp tüm kartlarıma internet şubeme bloke koydurarak, durumun incelenmesi için kayıt açtırdım. En son para çektiğim atm den başka, hiç bir yerden para çekmedim veya kartı kullanmadım. Banka kartımın müşterisi olmadığım bankanın ATM'sinden kopyalandığına inanıyorum.

Müşterisi olduğum banka evet kartın kopyalanmış ama benim ATM'mde değil, ben bundan mesul değilim diyebilir mi?

Dava açmam gerekirse hangi bankaya dava açmalıyım? Tutar olarak tüketici hakem heyeti zararımın karşılanması için karar vermeye yetkili midir?