1- en az 60 dairelik, 4 blok bitişik tek parsel bir binada oturuyorum.

2- otopark yönetmeliğine göre anormal derece yetersiz bir otoparkı var, (60 daire, 10 arabalık yer) bina yapılırken müteahhit belediyeye otopark parası vermiş.

3- bizim yönetici apartmandan imza toplamadan, izin almadan otoparkın ortasına "çocuk parkı" kurdu. binanın imar planında bu park yok.

4- sadece sitenin çocukları değil, mahallenin çocukları toplanıyor. top oynuyorlar ve aşırı derece ses çıkarıyorlar. evimin penceresi bahçeye baktığı için yüksek ses dolayısıyla pencereyi açamıyorum.

5- arabaların üzerinde sürekli top izi var ve küçük çocuklar yerden aldıkları çakıl taşlarını arabaların üzerine atıyorlar.

6- benim bulabildiğim kadarıyla, bu otopark 4 blok'un ortak kullanım alanı olduğundan, imar planında değişiklik yapmak için bütün dairelerin 4/5'inin imzası olması gerek.

7- ben bunu burdan nasıl kaldırtabilir miyim? sonuçta imar planında izinsiz değişiklik var, imza yok, izin yok adam kafasına göre kurdu onu oraya.

8- nereye, nasıl, hangi kanun/yönetmelik hükümlerine göre başvurmam gerekir?

yazı uzun oldu kusura bakmayın, belirsiz nokta kalmamasına çalıştım. yardımlarınız ve yönlendirmeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.