Merhabalar;
Yöneticisi olduğum LTd Şirketinde 2016 yılında "Ortaklar kurulu kararınca aksi kararlaştırılıncaya kadar şirket müdürlüğüne seçildim ve münferit imzam ile şirketimizi temsil ve ilzama yetkili kılındım" ve ticaret sicilince tastik edilen bu kararla çıkarttığım İmza sirküleri ile çeşitli bankalarda hesap açtım. Bu bankalardan biri olan x bankasında genelde işlemlerimizi internet vasıtasıyla hallediyordum. 2 gün önce bankaya gidip para çekmek istediğimde kendilerine verdiğim 2016 yılını gösteren imza sirkülerinin 2016 yılında 10 yıllık zaman aşımı süresini doldurduğunu ve bu sebepten yeni bir yetki belgesi benden isteyerek işlem yapmadılar. Kendilerine her ne kadar imza sürkülerimin sürersiz olduğunu izah etmeye çalışsam da işi yokuşa sürdüler ve ticaret sicilinden yetki belgesi getirmemi istediler. Dün ticaret odasından yetkili olduğumu gösteren belgeyi alarak bankaya ibraz ettim ancak bu belgeyi de kabul etmediler. Tekrardan yeni tarihli imza sirküleri çıkarmamı istiyorlar. Elimdeki imza sürküleri ile diğer tüm bankalarda ve resmi kurumlarda işlem yapabiliyorum. Yeniden imza sürküleri çıkartmak yaklaşık 1000 tl civarı bir maliiyet ve zaman kaybı. Haliyle işyeri kira ve vergilerimi ödeyemedim.

Özetle şirket yetkilisi ben olduğum halde ve bunları resmi belgelerle kanıtlamam rağmen bankadan para çekemedim. Bu konu hakkında bankaya nasıl bir dilekçe yazmam gerekir. Ne yapmam gerekir.