Sitenizde birçok tazminat içerikliği yazıyı okudum ama benim sorunumla bağdaştıramadığım için konu açıyorum bulamadıysam benim özrüm olsun.

Firma tek firma işletmeni değiştikçe personele giriş çıkış yapmaktalar.
21/10/2010 tarihinde işetmecisi A.Y olan acenteye girişim bulunmakta 26/04/2011 tarihinde çıkış verilip
27/04/2011 tarihinde işletmecisi Y.K olan ana merkeze girişim bulunmakta 31/12/2012 tarihinde çıkış verilip
01/01/2013 tarihinde işletmecisi A.A.K olan acenteye girişim bulunmakta ve 01/04/2018 tarihinde yeni
acenteliğe girişi yapılacak bir işletmeciye geçiş yapılacağından 01/04/2018 tarihinde çıkışım verilecek ama iş yeri herhangi bir iş değişikiliğim olmadan aynı statüde işime devam ettirecek.

Bu geçişlerde aynı statüde bazı çalışanlara tazminatları ödenmiş olup tarafıma herhangi bir ödemede bulunmayan şirket bu sene bana da tazminat ödeyeceğini ilan etti ama 21/10/2010 tarihi ile 26/04/2011 tarihleri deneme süresi olarak hesapladıkları için sadece 27/04/2011 tarihinden itibaren ödeme yapılacağını belirtmekteler.Sitenizde birkaç başlık altında tazminatımın son aldığım maaşın brütün den hesaplanacağını anladım(veya yanlış anladım).Bir edindiğim diğer bilgi de tazmin ödemelerinin devletin tavan fiyat politikasında ödeme vermesi oldu.Birkaç yazınızda tazmin ödemeleri imzalatılan evraklara dikkat edilmesi hususunda oldu.Mesela önceki devir belgelerinde imza yanına bütün alıcaklarım saklı olmak şartıyla diye ibare yazmam gerekttiğini,ücret konusunda mutabık değilsem imzam yanına sadece makbuz amaçlıdır yazmam gerektiğine dair bilgiler edindim.

Aklımda ki sorulara gelicek olursak ; Benim hesap noktam ne olmalıdır?.(2010 senesimi 2011 senesimi) İmzalatacakları evrakların içeriğinde bulunan izin haklarımı kaybettirecek mutlaka bi satır olucak imzalamadan red mi etmeliyim yoksa alıcaklarım saklı olamak koşuluyla yazamam yeterlimi olur?(2017 senesi ve 2018 senesinden yıllık izin alacağım bulunmakta).Bana yapacakları ödemeler devletin son açıkladığı tavan fiyatından mı olur, sene başına açıklanan tavan fiyatlarının toplamındanmı yoksa yıllık dağılımdaki brüt üzerinden mi olur?

Vakit ayırıp okuma zahmeti gösteren avukatlarımıza şimdiden teşekkür ederim.