Merhabalar izmirde oturuyoruz babamı 2 gün önce ifade vermek üzere karakola çağırdılar.07.11.2016 tarihinde babama ait olan hat üzerinden istanbulda yaşayan nejat isimli birisinin kartından işlem yapılarak izmir alsancakta teb bankası atmsinden 4000 tl civarında bir para çekilmiş.savcı bankadan bilgileri istemiş ve gelen dokümanlar da babamın ip numarası ve üzerine kayıtlı olan telefondan işlem yapılmış görünüyor.karakolda ifademizi ve babamin kriminalde incelenmek üzere imza ve yazı örneklerini aldılar.babamda bende tanık olarak ifade verdik.görevli polis memuru babama şimdilik yapılacak bir şeyin olmadığını duruma göre ilerideki süreçte ifade incelendikten sonra mahkeme olup olmayacağına karar verileceğini belkide tanıklıktan sanık durumuna düşeceğini yada soruşturmanın takipsizlikle sonuçlanacağını ve kapanacagını söyledi.nasıl iştir anlamadık. işin enteresan yönü aynı tarihte 07.11.2016 gecesi bende dolandırıldım kredi kartımdan 3800 tl civari alisveris yapılmıştı ancak gelen mesajlardan erken farkına vardım bankayı ve internet sitelerini arayarak siparişleri durdurmalarını istedim ve kartımı iptal ettirdim.sonrasında 15...20 gün arasında param iade edildigi icin herhangi bir şikayet yada başvuruda bulunmadım.bu arada babamın üzerine 3 gsm hattı kayıtlı bu hatları annem babam ve ben 7..8 yıldır kullanıyoruz.uzerinden 1.5 yıl geçti ve şimdi böyle bir şeyle karşı karşıyayız.ne yapacağımızı bilmiyoruz.Dogrusu korkuyoruz nasıl sonuçlanacak bilmiyoruz.babam 60 yaşında belediyeden işçi emeklisi bugüne kadar ne karakola gitmişliği vardır nede mahkemeye işi olmuştur nede aileden birisinin karakolla mahkemeyle işi olmamıştır.şaşkınız bu olay nereye gidecek bilmiyoruz.daha önce buna benzer bişey başına gelen yada bilgisi olan arkadaşlar varsa süreç hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.
Bu şekilde suçsuz günahsız insanların canını yakan parasını çalan işi gücü bıraktırıp psikoljisini bozan dolandırıcılarında Allah belasını versin.