Merhabalar sayın forum sakinleri.

Cumartesi günü arkadaşlarla fb gs maçını izledik ve sonrasında 21:00 civarı bulunduğumuz yerden ayrıldık, aracı alkol kullanmayan bir arkadaşım sürüyordu ve sonrasında lastiği kaldırıma çarptı tartışmaya başladık alkolünde etkisiyle kendisine sert sözler söyledim ve sonucunda 21:30 saatlerinde beni bırakıp gitti bende telefonumun da şarjının bittiğini görerek kapıları kitleyip uyumaya karar verdim. aracımda uyurken 22:15 saatlerinde memur bir arkadaş beni uyandırdı ve alkolmetreye üflememi istedi bende araç kullanmıyordum diyerek itiraz ettim sonrasında beni zorladılar ve darp ettiler. bende korktum ve alkolmetreye üfledim. sonra karakola götürdüler çok korkmuştum ve çok ters davranıyorlardı ne dedilerse yaptım. karakoldaki ifademde araç sürerken seyir halinde olduğumu yazdılar ve bende baskı altında korkarak imzaladım.

Ertesi gün gittim darp raporu aldım ve aracımın gps kayıtlarından 21:30 sonrasında hiç bir hareket etmediğini çıkarttım. bana kestikleri cezada ifademdede 22:30 da araç sürdüğümü idda ediyor, fakat aracım 21:30 sonrasında hiç bir hareket göstermemiş durumda. Ehliyetime el koydular ve para cezası kestiler konu ile ilgili nasıl bir yol izlemeliyim.