Merhabalar,

Foruma yeni kayıt oldum, başlığı uygun yere açıp açmadığımdan emin değilim.

Konu biraz karmaşık ama elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım, umarım yardımcı olabilecek birisi çıkar.

Öncelikle Manisada Bilgisayar mühendisliği okumaktayım, bu dönem Erasmus+ ile Polonyaya geldim, okumak için. Bu son dönemim olacak.
Geçen yaz zorunlu stajım vardı. Bende üniversitemizin yeni açılan Teknokentinde bir kaç başvuru yaptım staj için. Staj sonunda yeteneklerimi beğendiklerini söylediler ve devam edebileceğimi de söylediler. Aslında 3 kişi çalışıyordu şirkette herhangi bir yönetim kadrosuna sahip değildi. Kurusuyla birlikte 3 kişiydi, hafifden durumdan korktum, başıma bişeyler gelebileceği hakkında fakat Erasmus için para biriktirme maksadıyla kabul ettim.

2000TL ye Anlaştık, ama herhangi bir sözleşme imzalanmadı. İş boyunca kimlik bilgilerimi doğruladığım 1 belge dışında hiçbirşeye imza atmadım.

Yarı Zamanlı olarak, staj ile birlikte yaklaşık 4 ay çalıştım. Ve 3 aylık paramı alamadığımdan dolayı işi bıraktım. İşi bırakırken ise sadece söyledim. Herhangi bir belge imzalamadan sigortayı iptal edeceklerini söylediler. Açıkçası İstifa Mektubu vermedim. Ve şuanda patrona söylediğimde sigortayı iptal etmelerini lafı döndürüp dolandırıp durdu. Beni hiçbir imzam olmadan Kosgeb projelerine sokmuşlar sanırsam. Ve hala sigortayı bitiremeyeceğini belirtiyor. Eğer birşeyler olursa sanırsam üstümde yasal hükümlükükleri olacak. Şuanda tam olarak ne yapacağımı bilemiyorum. İçeride almam gereken 6000tl param var, sözleşme yok, herhangi bir imzam yok ama sigorta devam ediyor.

Ne Yapmalıyım şuanda gerçekten kafam çok karışık, önemli olan para da değil. Bu kişiler sanırsam bir şeyleri üstüme yıkmaya çalışacak gibime gelmeye başladı.

Çok uzun bir yazı oldu ama kusura bakmayın olayı anca açıklayabildim.

Herkese değerli yorumlarınız için çok teşekkürler, sağlıcakla.