Merhabalar;
Ilk defa bir forma yazi yaziyorum sayfadan cokta anlamiyorum bir kusurum olursa simdiden af ola.
2 sene once Hollandadan Turkiyeye geldim Hollandada dogma buyumeyim simdiki esimle 6 senelik bir iliskimiz var esimin (koca) tutarsiz davranislarindan dolayi bir turlu bir araya gelemedik ayrilamadikta ailem karsi ciktigi icinde bir turlu evlilige adim atamadim gecen sene artik degistigini piskilojik tedavi gorecegini hem kendisi hem ailesi soyledikefiloldular ve gercekten degistigini dusunerek ve artik surekli bir dargin bir barisik oldugumuz icin 8 ay once tum ailemi karsima alarak ilk evliligimden olan 10 yasindaki oglum ile birlikte karar verdik ve evlendim,oglumun babasi bu evliligi istemedigi icin oglum yurtdisina donmek zorunda kaldiki cokta yerinde bir karar olmus. 8 aydir surekli hakaret saldirganlik disari cikma istegi beni ezme istegi para vermemesi 1.5 ay surekli disarda kuzenleriyle gezmesi tozmasi sirf disari cikabilmek icin beni bogazlamasi bagirmasi cagirmasi vs. en sonunda yapamayacagimizi anladik ve son kez konusmak icin aile yakini bir abisi ve esiyle geldiler,buarada ilk evliliginden olma 12 yasindaki kiziyla gorusmeye basladigini ogrendim ve artik donebilecegim cokta biryer olmadigi icin zaten piskolojik sorunlari var 11 senedir gormedigi kizini gordugunden dolayida iyice piskolojisinin bozuldugunu ve gidecek cokta bir yerim olmadigi olmadigi icin zira ailemi karsima aldimki cocugumun babasida dahil rezil olmak var isin ucunda son bir fedakarlik yapip oturup biraz sakinleserek dusunmemiz gerektigini bir uzmana bas vurmamiz gerekrtigini soyledim lakin burnuma oyle komik bir liste dayadilarki yarindan itibaren kapanacaksin haremlik selamlik yasayacaksin baristirmaya gelen ablayla pisikiyatriye gideceksin antidepresan kullanip ben ne dersem tamam diyecksin gittigim geldigim yere karismayacaksin gelen ablanin himayesinde olacaksin vs. vs. tabii ben listeyi gorunce ufak capta bir sinir krizi gecirdikten sonra boyle bir listeyi kabul etmeycegimi soyledim busefer bosanma protokolunu imzalamam gerektigini soyledi bende imzaladim nasilsa hakim bosamayacak bir uzmana yonlendirir cok fazla kisi duymadan bu sorunlari cozebiliriz diye. dilekceyi mahkemeye gorturup verdik bana uc gun icinde evden defolup gitmem gerektigini anneme teyzeme ve yengeme surekli mesaj atarak gerek kendisi gerek annesi(kayinvalidem) assagilayici kucuk dusurucu mesajlar attilar bende ev baktim is baktim ama bunlar ha diyince maalesef olmayan seyler ve sekiz ayda bir evliligi bitirmekte cok komik bosanma sonuclanana kadar bu evden cikmayacagimi buna hakkim oldugunu hollanda firmasindan evden is imkani buldugumu hersey sonuclanana kadar burada kaldigimi belirttim tehditlerle teleffonumu kirarak ben seni bu evde barindirmam ben dini nikahinida verdim seni oldururum bu evden cikacaksin ben evini tutucak ailene gidicem hepsini kesicem sana sahip cikmiyolar cikicaklar vs ben Turkiyedeki haklarimi maalesef bilmiyorum ama cok feci magdurum aileme gidemem hollandaya donemem orada ev bulmak is bulmak daha zor ve anlasmali bosanmayida red ediyorum beni hala antidepresan icmeye zorluyor iyide bir sorunum yokki bana hakaret ettiginde bende haliyle karsilik verdim her defasinda bana vurdugunda bende ona vurdum esylari kirdiginda bende ayni sekilde karsilik verdim bu durumda hakaret siddet veya tazminat davasi acabilirmiyim? akli dengesinin yerinde olmadigi dusunuyorum bunu nasil ispar edebilirim? neyapabilirim lutfen yardimci olurmusunuz cok uzun bir yazi oldu ama olaylari detayli bir sekilde anlatmak istedim. simdiden tesekkur ederim