Merhaba arkadaşlar
Bundan yaklaşık 1 sene önce enerji elektrik ile ilgili olan ve ismi sas enerji olan bir firmanın ilanını yolda görmem vesilesiyle iş başvurusunda bulunmuştum sonrasında bir network şirketi olduğunu anladım ama o dönemler işe de ihtiyacım olduğu için gerekli miktarı yatırıp en üst kademeden şirkete giriş yapmıştım, o dönem 3400 tl para yatırdım firmaya ve işi yapmaya çalıştım çeşitli ilanlar vs. asıyordum sokaklara insan toplamaya çalışıyordum grubuma lakin o kadar uğraşmama rağmen başarılı olamadım ve şevkim bir anda söndü gerçekten uğraşıyordum çünkü ve başarılı olamamıştım sonunda bana göre olmadığını anladım şirketin ve bıraktım lakin yatırdığım para orada kalmıştı ve o parayıda hiçbir şekilde çıkartamamıştım , aradan yaklaşık 1 sene geçti şuan hala şirkette kaydım bulunuyor ama öyle kaldı, uzun süredir ilgilenmiyorum çünkü bunun bir dolandırıcılık ve sadece girenlerin %1 inin başarılı olabileceğini, herkese göre olmadığı kanaatine vardım. Hele bana göre hiç değildi, hergün türlü türlü ilginç insanların aramalarını düzenleyip sunuma çağırıp onları ikna etmek vs bu işin saçma olduğu düşüncesini oluşturdu bende zaten benle beraber giren kişilerin içindede çoğu başarısız olmuştur.Ayrıca yapmamız gereken asıl iş olan evlerin işyerlerinin elektrik faturası geçişini sağlamak bunlardan komisyon alma işinide kapı kapı gezerek o kadar uğraşmama rağmen tek kişinin bile geçişini yapamadım.Sonuç olarak mağdurum arkadaşlar şirketten kaydımı sildirmek ve yatırdığım parayı geri almak istiyorum ama nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilemiyorum.Şirkete sorsam bunu kaydımı silerler büyük ihtimal ama parayı vereceklerini hiç sanmıyorum çünkü zaten şirkete girerken para yatırırken makbuz vermişleri ve üzerine ''iadesinin olmadığını biliyorum'' gibisinden birşeyler yazdırıp imzalatmışlardı. Şu durumda ben bu yatırdığım parayı şirketten nasıl geri alabilirim sizce onlara yinede sormalıyımıyım geri verirmisiniz diye, eğer bu yöntem işe yaramaz ise nasıl bir hukuki süreç başlatabilirim ne kadar sürer ve değer mi, çok mu uğraştırır? bu konularda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
teşekkürler