Babam 2001 yılında vefat etti.Bundan birkaç ay önce icra dairesi tarafından jandarma aracılığı ile adres bilgilerimiz istenince icra dairesine başvurdum ve babama SSK tarafından dava açıldığı ve bu dava sonucunda çıkarılan borçları ödememiz gerektiği söylendi,ödedik.
Dava konusu; babamın üzerine kayıtlı işyerinde bir çalışan iş kazası geçirmiş(1998 de).2000 yılında SSK 50.000.000 TL lik tazminat davası açmış,2003 yılında verilen kararda:SSK nın çalışana %24 iş kaybı nedeniyle yaptığı masraflardan bahsediliyor.İlk kaza raporunda çalışan %70,işveren %30- iş müfettişi raporonda çalışan% 100 kusurlu bulunmuş bu çelişki nedeniyle tekrar oluşturulan bilirkişi heyetinde her iki tarafta %50-%50 kusurlu bulunmuş.Verilen hükümde davanın asıl alacak yönünden kabulü ve masrafların davalı tarafından ödenmesi gerektiği belirtilmiş bu nedenle icra dairesine ödenmesi gereken miktarı ödedik.Konunun kapandığını düşünüyorduk ki yeniden bir mahkeme çağrısı aldık.
İcra dairesine ödeme yapmakla hatamı ettik bilmiyorum,itiraz etmemizmi gerekiyordu?Çünkü 2000 yılından beri süregelen bu davadan yeni haberimiz oldu bugüne kadar hiçbir şekilde bize iletilmedi.Şimdi görülecek davada aynı konuyla ilgili hala mahkeme sürüyorsa biz neden icraya verildik anlamadım.Bu dava sonucunda verilen karara itiraz etme hakkımız olurmu?Nasıl bir yol izlemem gerekir?