Merhabalar,

Ali Toprak Adına Mart 15 'de 1 yıllık kira sözleşmesi yapıldı. Aynı zamanda Ali Toprak ali iş yeri sahibi arasında tarihsiz fesih imzalandı.
15 Temmuzda iş yerini N.K isimli şahsa MEB'e atandığım için devrettim. Maliye'ye işli. Devir Sözleşmeli olarak.
14 Eylül'de N.K ile evlendik. Ali Toprak Adına 30 Eylül ödemeli 4900 TL kira ödenmediği için,
27 Ekim'de iş yeri sahibi zorla özel eşyam yoktur diyerek çilingirle anahtarı değiştirip N.K'yı çıkartmış.
N.K Savcılığa suç duyurusunda bulundu. Zorla Kağıt imzalatıldı diye.
13 Kasımda ilamsız haciz çıkartılmış iş yerine. Mobilyalar Yönetici ve Kapıcı yalan beyanda bulunarak zabıt tutularak yediemine teslim edilmiş. ( İşyerinin ve mobilyaların Ali Toprak'a ait olduğunu ve borcunu ödeyemeceğini söylediğini beyan ederek haciz dosyasına işlemişlerdir. ) Yönetici'yi hiç görmedim ve 2 aydır il dışındaydım )

Bu durum yasal mı? İş yeri devredildiği için Fesih geçerli mi?

N.K iş yerini çilingir çağırarak açtırabilir mi? Mobilyalar aile birliğinden önce N.K'ya ait olduğu için alabilir miyiz?
( Mobilya ilk Faturaları Ali Toprak Adına ama 15 temmuzda N.K 'ya devir faturası maliyeye işlenmiş)

(Not 2 Avukatla görüştüm. Sonuç elde edemedim. Sadece istimhak davası açarız dedi) Dava açmadan iş yerine giremez miyiz?
En kötü ihtimal ile, Eşyalar hacizden satılsa NK tazminat davası açabilir mi?

Şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar.