Merhaba
Şimdi evin önünde park yeri bulamazsam evin etrafındaki sokaklarda tur atıp boş bulduğum yere park ediyorum. Yine böyle tur atarken sokakta boş olan bir yere park ettim. Adam camdan çıkıp bağırdı çağırdı park etme diye. Bende bizim eve yakın olan bir yerin boşaldığını görünce olay çıkmasın diye arabayı oraya çektim. İnsanların "evimin önü" diyerek hak iddia edip aracın oradan çekilmesini isteyebilirlermi? Eğer tekrar bizim eve yakın boş yer orası olursa yine park edicem. Yine adam denk gelirse ne yapayım? Ona orada hak iddia edemeyeceğini nasıl açıklıyım(kanunlar, hukuk vs.). Adam bundanda anlamadımı polis çağırmayı düşünüyorum. Polis böyle bir durumda kanunlar gereği ne kadar müdahele edebilir? "Burası vatandaşın park edebilir kimse karışamaz" veya "Burası bina sahibinin park edilmez" mi der yoksa polisin böyle bir müdahele yetkisi yokmu? Park yaptığım yer normal şeritsiz sokak 3 katlı bahçeli binanın bahçe duvarına denk gelen tarafı ve hiçbir tabela işaret yok. Birde bina eski yani otopark hakkı olduğunu sanmıyorum zaten böyle bişey olsa adam yasal hakkı olduğunu söyler ama adam "benim evimin önü sokakta benim" kafasında.Bu konu ile ilgili kanunlar nelerdir? Teşekkürler.