Merhaba;

Semtimizdeki bir Evkur mağazasından bir bilgisayar almak için sözleşme imzaladım. Sözleşmeyi imzalamadan önce bir başka bilgisayarı beğendim ancak ürünün ellerinde olmadığı ve satış işleminin başlatılmasından sonra adres teyidi ve ilgili Evkur finansmanının onaylanmasının ardından sözleşmenin değiştirileceğini beyan edip istediğim ürüne yakın satış rakamlı başka bir ürün üzerinden satışı yaptılar. Finansmanın onaylanmasının ardından ben mağazaya gittiğimde istediğim ürünün bazı özelliklerinin bana gerekli olan özellikleri taşımadığını farkettiğimden ürünü almaktan vazgeçmek istediğimi belirttim ancak sözleşmeyi iptal edemeyeceklerini belirttiler. Sözleşmenin bendeki nüshasında CAYMA HAKKI ile alakalı bölümde aynen şu ibareler yer almaktadır:

CAYMA HAKKI: "MÜŞTERİ, iş bu sözleşmenin imzalanması tarihinden itibaren ondört (14) gün içinde Evkur Finansman'a yazılı talebini ulaştırmak ve anapara ile kredinin kullanıldığı tarihten anaparanın geri ödendiği tarihe kadar geçen sürede tahakkuk eden akdi faizi, kamu kurum/kuruluşlarına, üçüncü kişilere ödenmiş masrafları Evkur Finansmana cayma bildirimini gönderdiği tarihten itibaren en geç otuz (30) gün içinde ödemek şartıyla sözleşmeden cayabilir. Aksi halde, MÜŞTERİ'nin krediden caymadığı kabul edilir."

Sözleşmenin tarihi : 29.10.2017
Finansman onayı tarihi : 04.11.2017

Yukarıda belirttiğim şartlara göre sözleşmeyi iptal etme hakkım var mı, eğer böyle bir hakkım varsa herhangi bir ücret ödemekle yükümlü müyüm. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Hayırlı günler.