Merhaba değerli hukukçularımız, maalesef eşimin ruhsal olarak sağlıklı olmadığı kanaatine vardım. Eşim maalesef beni çok yakın akrabalarımla (iki kişi) aldatıyormuş. Böyle bir şey yapmak akıl sahibi birisinin yapabileceği bir durum değil. Hem de erken doğum yaptıktan sonra çocuğu küvezdeyken yani lohusalık döneminde maalesef. Bazı şüpheler kafamda oluşunca, eşim lohusalık dönemindeyken sezaryan yarasına pansuman yapmak amacıyla ve kanaması var mı kontrol ettiğimde, pedinde kan ve erkek spermi tespit ettim. Maalesef sabırlı olamadım. Telefonundan birşeye ulaşamadım. Eşim boşanmaya yanaşmıyor. Boşanma davası açsam, mahkeme spermli pedi delil olarak kabul eder mi? Bu sorunun cevabını arıyorum. Çocuğun benden olup olmadığını tespit için Soybağının Reddi davası da açacağım tabiki de bu saatten sonra kesinlikle. Soybağının Reddi davası ne kadar sürede sonuçlanır aşağı-yukarı bir tahminde bulunabilir misiniz? Sonuçta çocuk benden ise başka delillere ihtiyacım olacak sanırım. Eşimin kullandığı gsm hattı babasının üzerinde kayıtlı. Operatöründen konuşma ve sms detaylarını mahkeme kanalıyla talep ettiğimizde, babası itiraz ederse mahkeme bunu kabul eder mi? Bir de eşim beni sürekli telefon yoluyla rahatsız etmekte. Sürekli mesaj, aramalar vs. bunları mahkemeye sunarsam, ruh sağlığı ile ilgili durumunu boşanmaya sebep gösterebilir miyim? Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.