Bir E-ticaret sitesinden yaklaşık 1 ay önce 2. el çelik jant buldum ve o site üzerinden mesajlaşarak jant üzerinde hiç bir işlem vs yapılmamışsa ve herhangi bir sorunu yoksa almak istediğim beyanında bulundum. Satıcı daha sonrasında jant üzerinde hiç bir kaynak veya işlem olmadığını bana söyleyerek dükkana davet etti. Daha sonrasında kendisine ısrarla aynı soruyu telefondan msj olarak sormama rağmen çelik jant da herhangi bir işlem (kaynak) yapılmadığını söyledi. ( Yazışmalar hem e-ticaret sitesinde hem de telefonumdaki mesajlarda kayıtlı bulunmakta). Daha sonrasında dükkana giderek satıcıya yüzyüze '' ustam ben kaynak gibi işlerden anlamıyorum bakın beni kandırmayın herhangi bir işlem yapılmışsa lütfen söyleyin dememe rağmen hiç bir sıkıntı olmadığını söyledi bende onun sözüne güvenerek jantı aldım. Çelik jantı yaklaşık 2 gün önce aracıma taktırdım ve tekerin sürekli havasının indiğini farkettim ardından bir lastikçiye götürdüm. Lastikçi tekeri söker sökmez bu jant da kaynak işlemi yapılmış ve kaynak yapılan yerde çatlak olduğunu bana söyledi. Daha sonrasında jantı tamir ettirmek zorunda olduğumdan dolayı ustaya tamir ettirdim. Satıcıyı tekrar aradım ve olanları anlattım. Sattığı ürünün kesinlikle arkasında durmuyor ve hiç bir şekilde jant da işlem olduğunu kabul etmiyor. Ben kendisinden sadece tamir için harcadığım parayı talep ettim ve kesinlikle kabul etmedi. Ayıplı mal satıp, sattıktan sonra sırt çevirdiği için şimdi ben bu kişiye dava açmayı düşünüyorum. Bu yolda tamirciyi de jant da işlem olduğunu bildiğinden dolayı şahit olarak göstersem nasıl bir sonuç elde ederim. Teşekkürler...