+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 13 ileti bulundu.

Konu: Hukuk bürosu taciz/çıkmazı

Hukuk bürosu taciz/çıkmazı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    izmir
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Hukuk bürosu taciz/çıkmazı

Herkese merhabalar,

Çok kısa durumu izah etmem gerekirse ,
    2008-2010 yıllarını kapsayan eski eniştemin işlettiği fiilen bulunmadığım bir LTD.Şti'nin hem sorumlu müdürlüğü hemde %50 hisse sahibi idim.
    Malumunuz sorumlu olduğum süreyi kapsayan tüm borçlar üzerime kaldı (Klasik hikaye) vergi dairesi - ssk vs . hepsini ödemek zorunda kaldım. Yapılandırma vs zor günler geçirdik ama şükür kurtulduk.

Yaklaşık 5 ay önce annemin bir telefonu ile şok oldum. Bir hukuk firmasından gelen mektupta kabaca sana şunu yapıcaz bunu yapıcaz borcunu öde metinlerinin hukuki terimlerle süslenmiş hali idi.Önce hemen hukuk bürosunu aradım.Dosya numarası muhatap firma ve borcun kaynağına ait sormam gerekenleri sordum.Tabi bu esnada hukuk bürosu çalışanı gel bak şöyle yardım edelim böyle öde şöyle öde. Hiç oralı olmadım. Borcun bağlı olduğu bankayı aradım borcun oluşma tarihini sorduğumda ikinci bir şok yaşadım. 2010 senesinde tüm yetki ve hisselerimi devrettiğim şirketin 2012 yılına ait borcunu tahsile kalkmışlar.
    Ardından tekrar hukuk bürosunu aradım. Mail adreslerini istedim.
    Mail adreslerine 2010 yılındaki ayrılışıma ait sicil gazetesini ekleyip , ve ayrıca bana ait resmi ikamet olmayan ve hiç bir zaman olmamış olan annemin ikamet adresine her nasılsa ulaşıldığını ve buraya mektup yollandığını , 62 yaşındaki annemin konuyu bilmediği ve mektupta sanki her an hapse girme tehlikem varmış gibi yazdıkları için gözyaşlarını dindirip saatlerce anlatmak zorunda kaldığımı , hukuken mutlaka bu durum karşısında benimde haklarım olduğunu pazartesi günü savcılığa giderek hakkımı arayacağımı belirttim.
    Mail ulaştıktan 2 saat sonra hukuk bürosundan bir telefon aldım. Büronun sahibi avukat olduğunu sonradan öğrendiğim arkadaş , bir ilgi bir alaka bir kibarlık .. Çalışan hakkında gerekli işlemin derhal yapılacağı bir hata olduğu vs vs vs. Çok uzattım toparlıyorum. Sonuç olarak bende işlerimin yoğunluğu ve daha fazla stres yaşamamak adına özrü kabul ederek konuyu uzatmadım.
    Bunu benim gibi hukukçu olmayan sıradan bir üye arkadaşıma örnek teşkil etmesi açısından paylaştım. Herhangi bir sebeple borçlu olabiliriz/olabilirsiniz ancak haklarınızı koruyun ve kollayın, sizi taciz etmelerine izin vermeyin.

Şimdi asıl konuma gelecek olursam...
    Sekizinci ayda ..... HUKUK isimli bir hukuk firmasından SMS aldım. .... Şirket yetkilisi borcunuzu ödeyin yoksa seni şöyle yaparız böyle yaparız.
    Yine önce hukuk firmasını aradım. Borcun ait olduğu firmayı öğrendim. Borcun ait olduğu yılı öğrenmek ne mümkün. çalışan arkadaş kibir ve ego ile habire telefonda taahüt alma peşinde. Zor olsada bir şekilde borç yılını öğrendim. 2012 senesine ait. Telefondaki arkadaşa dedim ki , peki siz bunca zahmete girip bana SMS atıyorsunuz yarım saattir telefonda borcunu şöyle öde böyle öde diye dil döküyorsunuz ama elinizin altında her an ulaşabileceğiniz sicil gazetesinden bahsi geçen borcun ait olduğu yıl olan 2012 yılından iki sene önce 2010 yılında benim hisse ve yetki devri yaptığımı göremiyormusunuz ?
    Bu soruyu sormamla telefondaki arkadaş kükremeye başladı. Bize işimizi mi öğretiyorsunuza geldi iş.. Neyse sonuç olarak bana sicil gazetenizi bize gönderdin dedi. Ancak telefonda o kadar çirkin bir konuşma yaşadık ki bende kendisine
    - ortada bahse konu suçun muhatabı olduğumu isnat eden sizsiniz. Hukuk önünde bunu ispat etmekte sizin göreviniz dedim. İş iyice zıvanadan çıktı. Peki o zaman icraya verelimde gör-e gitti iş. Bende istediğiniz yere verin dedim ve kapattım.
    Ardından ttnet firmasını arayıp borc yılına ilişkin teyit aldım. yetki ve hisse devrimin sonrasında oluşan bir borç olduğunu teyit ettim.
    Yaklaşık bir ay önce Hukuk firmasından bir sms daha aldım eylül itibariyle icra işlemine başlayacaklarına dair ( gün verilmiş)
    ciddiye almadım.
    Dün sabah itibariyle yine bir sms aldım ekim 14 itibariyle icra işleminin başlayacağına dair..

Bu durumda ben hukuk bürosu ile muhatap olmayı ve kesinlikle onlara kendimi temize çıkaracak bir evrak yollamayı reddediyorum.
    Hukuksal açıdan ne yapabilirim ?
    Başvurada bulunacağım yer ve gerekçe ne olmalı ?
    Ve ayrıca tarafıma bir icrai işlem başlatırlarsa bu süreç nasıl işler ?

Değerli vaktiniz iayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim.

Hukuki NET Güncel Haber

Hukuk bürosu taciz/çıkmazı konulu yargıtay kararı ara
    Hukuk bürosu taciz/çıkmazı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hukuk bürosu taciz/çıkmazı

Ben olsam haberim dışında ilamsız takip başlatılma riskini bertaraf etmek için e-devleti sık sık kotrol ederim, bir takip başlatılırsa itiraz ederim. Hatta kendim itiraz etmem, bir avukata vekalet verip itiraz ettiririm ki onlar da avukat parası ödesin

Nerede
    izmir
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Şenol Eker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben olsam haberim dışında ilamsız takip başlatılma riskini bertaraf etmek için e-devleti sık sık kotrol ederim, bir takip başlatılırsa itiraz ederim. Hatta kendim itiraz etmem, bir avukata vekalet verip itiraz ettiririm ki onlar da avukat parası ödesin
    Değerli cevabınız için teşekkür ederim şenol bey.
    Sürekli e-devletin mahkeme dosyaları kısmını kontrol edersem anladığım kadarıyla orada gözükecek bu durum ? Öyle ise ben haftada bir sürekli kontrol altında tutayım orayı

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sizin haberiniz olmadan tebligat yapılırsa, zor durumda kalabilirsiniz. Ama bir icra takibi başlatılırsa orada görünür. Bu yüzden ben sık sık oraya bakarım.

Nerede
    Burdur
    İletiler
    73
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bağlı bulundukları baroya da şikayette bulunun. Bence tabi

Nerede
    izmir
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Benim şuan aklımdaki en büyük soru işareti şayet icra başlatırlarsa ben ne derece zor durumda kalırım ? borca ait yılda şirketle ilgili bağım olmadığını kime ve nasıl tebliğ ederim icra işlemi bu süre zarfında beni ne derece etkiler ?

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı bir-esnaf rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Benim şuan aklımdaki en büyük soru işareti şayet icra başlatırlarsa ben ne derece zor durumda kalırım ? borca ait yılda şirketle ilgili bağım olmadığını kime ve nasıl tebliğ ederim icra işlemi bu süre zarfında beni ne derece etkiler ?
    Başlatacaklarını pe zannetmiyorum, ama ola ki başlatrlarsa yapmanız gereken igili icra dairesine giderek itirazda bulunmak.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    4.437
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle sinirlenmekte yerden göğe kadar haklısınız.
    Ancak öfkeyle kalkan zararla oturur. Bazen haklı olmak yetmez aklı selim ile davranmak gerekir.

Bizim icra hukuku sistemimiz itiraz üzerine kuruludur.
    Yani bugün alacağı olsun olmasın herkes birbirine ilamsız icra takibi yapabilir.
    Karşı taraf itiraz etmezse borç kesinleşir.
    Sonradan borçlu olmadığınızı kanıtlamak için menfi tespit veya istirdat davası daha külfetli bir süreçtir.

Evde olmadığınız anda gelen icra kağıdı muhtara bırakılır, sizin bir an dikkatinizden kaçar ve 7 gün dolarsa bugün yaşadığınız sinir ve stres daha da devam eder.

Bu nedenle öfke yerine aklı selim ile davranıp ticaret sicil gazetesi kopyasını göndermek ve o dönem borcundan sorumlu olmadığınızı bildirmek sizin yararınıza olacaktır.
    Yazdıklarım "hukuki tavsiye" değil, "hukuki bilgi"dir.

Bu hukuki bilgilerin, mevzuat veya içtihat değişikliği nedeniyle zaman içinde güncelliğini yitirebileceğini, sizin hukuki probleminize bire bir uymayabileceğini unutmayın. Hukuki sorununuz hakkında en doğru danışmanlığı vekalet vereceğiniz avukattan alabilirsiniz. İnternetten veya başka yerlerden öğrendikleriniz ile yürüteceğiniz hukuki işlemlerde hak kaybına uğrayabilirsiniz.

Av. Yusuf Selçuk ATEŞKAN - www.ateskanhukuk.com

Nerede
    izmir
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Stj.Av.Yusuf Selçuk Ateşkan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle sinirlenmekte yerden göğe kadar haklısınız.
    Ancak öfkeyle kalkan zararla oturur. Bazen haklı olmak yetmez aklı selim ile davranmak gerekir.

Bizim icra hukuku sistemimiz itiraz üzerine kuruludur.
    Yani bugün alacağı olsun olmasın herkes birbirine ilamsız icra takibi yapabilir.
    Karşı taraf itiraz etmezse borç kesinleşir.
    Sonradan borçlu olmadığınızı kanıtlamak için menfi tespit veya istirdat davası daha külfetli bir süreçtir.

Evde olmadığınız anda gelen icra kağıdı muhtara bırakılır, sizin bir an dikkatinizden kaçar ve 7 gün dolarsa bugün yaşadığınız sinir ve stres daha da devam eder.

Bu nedenle öfke yerine aklı selim ile davranıp ticaret sicil gazetesi kopyasını göndermek ve o dönem borcundan sorumlu olmadığınızı bildirmek sizin yararınıza olacaktır.
    Sn.ATEŞKAN öncelikle değerli vaktinizi ayırıp cevapladığınız için teşekkür ederim.

İnanın normalde olması gereken yazdığınızdır ve hep böyle yaptım şuana dek. Ancak bahsi geçen büronun personelinin bana telefondaki konuşma kaydı elimde olsa inanın sırf bu yüzden bile işi gücü bırakır huzur ve sükunetimi bozmak, aşağılamak ve daha kanunda hangı maddelere yer verilmişse hepsinden dava açardım.

Sizin dediğiniz gibi bir durumun oluşması ihtimalini varsayarak kontrol altında tutabilmek için sürekli e-devletten kontrol ediyorum . Acaba bundan başka bir kontrol etme yolum varmıdır ?
    Ayrıca büronun bağlı bulunduğu baro ile iletişime geçsem sizce bu konuda baronun bana yada konuya yaklaşımı nasıl olur sizce ?

Şimdiden teşekkür ederim

Nerede
    İzmir
    İletiler
    4.437
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Olayların sizin anlattığınız gibi gerçekleştiğine şüphem yok.
    Ancak bu telefon görüşmelerinin içeriklerini nasıl ispatlayacaksınız?
    Elinizde iki SMS var sadece.
    Bunlarda şikayet edilecek bir unsur var mı?
    Yazdıklarım "hukuki tavsiye" değil, "hukuki bilgi"dir.

Bu hukuki bilgilerin, mevzuat veya içtihat değişikliği nedeniyle zaman içinde güncelliğini yitirebileceğini, sizin hukuki probleminize bire bir uymayabileceğini unutmayın. Hukuki sorununuz hakkında en doğru danışmanlığı vekalet vereceğiniz avukattan alabilirsiniz. İnternetten veya başka yerlerden öğrendikleriniz ile yürüteceğiniz hukuki işlemlerde hak kaybına uğrayabilirsiniz.

Av. Yusuf Selçuk ATEŞKAN - www.ateskanhukuk.com

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

hukuk burosu tacizine karsi ne yapmali

Forum