[lang=en]Merhabalar.
Adıma olan 500 tl limitli kartımı, evliliğimiz döneminde eşim kullanıyordu, boşandıktan sonraki süreçte çok yalvardı, 2-3 ay daha kapatma dedi. Bende kabul ettim, iyi kötü ödemesini yapıyordu, üzülmesin, bir süre daha kullansın, 500 tl lik karttan ne olacak diye düşündüm.
Ancak 1-2 ay sonra farkettimki, bankamikten çekilen hazır kredi diye bir şey varmış, eşim 4000 tl ve sonrasında 5000 tl olmak üzere toplam 9000 tl kredi çekmiş.
Kendisi ödeyeceğini söylüyor, ama çok da inanmıyorum ona (geçmiş vukuatlarını da düşününce) zaten verdiği tarihlerde de yapmadı ödemeyi.
Savcılığa suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorum, sonuçta bu işlemi banka atm sinden yapmış. Güvenlik kamerası kayıtlarında çıkar her şey.
Konu zaten parada değil aslında, çok paramı çarptı, çok kandırdı, evdeki düğün altınlarımı bile benden habersiz satıp parasını iddiada yemiş. Hepsini sineye çektim, ses etmedim. Ama artık bu canıma yetti. Bu da yanına kalsın istemiyorum. Evliliğimiz boyunca hiç çalışmadı, yan geldi yattı, defalarca beni soydu.
Lütfen bana yardım edin, fikir verin. Nasıl bir yol izlemeliyim?[/lang]