Merhaba Sayin Hukukcular,
Dedem yaklasik 10 yil once vefat etti ve yuklu bir miras birakti. Ailecek surekli mutevazi yasadik ve maddi konular bizimle hic konusulmazdi. Dedemin biraktigi malvarligini su an annem yonetiyor. Ben uzun suredir yurtdisinda yasiyorum ailem ile aram iyi degil. Kendi yagimda kavruluyorum ve hemen hemen aileden hic kimseyle gorusmuyorum. Bugun teyzem bana mail atarak X malvarligi icin muhasebecinin benim nufus cuzdani fotokopisini istedigini soyledi. Daha onceden benzer seyler istemisler ben de pek dusunmeden yollamistim. Fakat saniyorum malvarligi bir aile sirketi uzerinden yonetiliyor ve ben de bu sirketin bilmeden ortagiyim. Tahminimce zaman zaman benim imzami taklit ederek bu isleri bir sekilde yonetiyorlar. Ben hic bir zaman bu sirketin varligi hakkinda bilgilendirilmedim, hicbir resmi bir evraga imza atmadim ve bu sirket uzerinden 1 kurus para almadim. Eger suphelerim dogruysa ve gayrimenkul uzerinden kar eden boyle bir sirket mevcutsa benim bu sirket uzerindeki hakklarim nelerdir ? Bu sirket hakkinda daha fazla bilgi nereren elde edebilirim? Sirket kar ediyorsa bana bir kar payi vermekle yukumluler mi ? Hakkimi nasil arayabilirim
Simdiden cok tesekkurler