Merhaba 2014 den bu yana Ümraniyede avm kiracısıyız. Euro kira bedelleri ile sözleşme yaptık. Geldiğimiz konumda bu kira bedelini ödeyemez vaziyetteyiz. Çünkü avmden bir çok marka çıktı ve avm bomboş. Çıkmayanların da bir çoğun dan kira bedelini çok cüzi alıyorlar diğer çoğunluğa da %50 yi aşan indirimler veya ciro kira uygulamalarını yaptılar. Bu uygulamalar bize yapılmadı. Avm ye bizden sonra yeni gelen karşımızda yanımızdaki dükkkanlar ise bizim 3 te 1 kiramızı vermekteler.

Bizde bunun üzerine avmye kira tespit davası açtık. Ne olduysa bu davadan sonra olmaya başladı dava tarihi yaklaştıkça en ufak şeye ihtar göndermeye başladılar. Geçtiğimiz ay sonu ortak alanda bulunan masa sandalyeleri önce gece 4 te dükkanın içine zarar vererek temizlikçi firmaya attırdılar. Sonraki gün gece ise aynı malımızı gasp edip götürdüler. Bunların kamera kayıtları ve videoları elimizde mevcut. Önce 155 sonra Polis Merkezi daha sonra emniyet müdürlüğü sonrasında kaymakamlık ve daha sonrada valiliğe çıktık. Dilekçelerimizi şikayetçi olduğumuzu belirtmemize rağmen olay yeri inceleme ve tutanak tutacak bir memuru buraya getirtemedik. Kaymakam polis karakoluna görev atadı polis karakolu ben bu görevi yapmıyorum dedi. Valide olayı Gayrettepe 2.şubeye gönderdi. Onlardan şuan haber beklemekteyiz. Avm sahibinin çok tanıdıkları olduğu için hiçbir işlem yaptıramıyoruz. Çünkü bu şahıs sayın Remzi Gür'ün yiğeni.

Avm eşyalarımızı ilk gece dükkanın içine atınca dükkanı açamadık. Zabıt tutturmak istediğimiz için de bu süreç uzadı. Avm hemen noter getirip dükkanı açmadınız diyip tespit yaptırdı. Bunuda aleyhimizde kullanmak amaçlı. Ortak alanda bulunan eşyalarımız için 2014 yılında avm bize ve bulunduğumuz kattaki tüm diğer restoranlara kullanılabilir ortak alan diye bir mail göndermişti. Bu mail de ki düzene göre masa sandalyelerimiz bulunmaktaydı. Zaten diğer firmaların ki hala durmakta onlara dokunulmadı. Bu yere 1 milyon liralık yatırım yaptık. Perişan haldeyiz.

Anlayacağınız üzere avm bize mobbing uygulamalarını her geçen gün artırmakta ve kira fesihi ile ilgili dava açacak iş yerimiz bu süreçte maddi kayıplara uğruyor ve zaten diğer esnaf ve müşteriler karşısında da markamız zedelendi.

Nasıl bir yol izlenmeli yardım ve fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.