Merhabalar, ben bir arkadaşımla 01.09.2016 tarihinde başlayıp bir yıl sürecek olan kontrat yaparak ve 2700tl depozito vererek kiraladığım konutta halihazırda otururken ev sahibim 2017 Şubat ayında arayarak kiralarımızı 15 gün bazen 20 gün geciktirmemizden rahatsız olduğunu ve evden çıkmamızı istediğini telefonda bana söyledi ben de kendisine devam eden okulum ve ağır kış şartları sebebiyle ancak 1 Haziran 2017 tarihinde evi boşaltabileceğimi sözlü olarak açıkça belirttim. O da kabul etti. Daha sonrasında bizden evin fotoğraflarını çekip tekrardan kiraya vermek için kendisine ulaştırmamızı istedi. Biz de kendisine fotoğrafları yolladık. Çıkacağımız tarihten bir ay önce kendisine zorlukla ulaşıp haziran ayından evvel gelip evini gezmesini depozito bedelini iade etmesini istedim. Bunun üzerine bana dedi ki "biz öyle konuşmadık eylül ayına kadar kontrat var devam edin kiraya." Beni sürekli oyalamaya çalıştığını ve depozito bedelini iade etmeyeceğini farkettim. Bunun üzerine ben de mayıs ve haziran aylarında ev kirası yatırmadım. Haziran ayı geldiğinde site yönetimine olan bütün aidat borçlarımı kapatıp "borcu yoktur" yazısı aldım ve daireyi boşalttım. Ev sahibinin öz oğluna ulaşıp biz evden çıkıyoruz babanız her aradığımızda bizi geçiştirdi. 2700tl depozitomuzu iki aylık kiraya saysın ve kendine yeni bir kiracı bulsun diye haberdar et dedim. O da sağolsun iletti babasına. Sonrasında ev sahibi temmuz ayında beni arayıp telefonda " Üç aydır kiranı yatırmamışsın sen ne biçim insansın nasıl doktor olacaksın bir de bu şekilde hasta mı bakacaksın" dedi. Ben de kendisini "Bak amca yaşın 75 sana saygısızlık edecek değilim ama benim mesleğimle alakalı ileri geri konuşamazsın" diyerek gayet saygılı bir şekilde uyardım. Daha sonra bana eşşoğlueşşek diye hakaret edip telefonu kapattı. Bu konuda şikayetçi olmak istiyorum neler yapabilirim? Ayrıca 2 Ağustosta beni ev sahibimin avukatı aradı ev sahibinizle yönetimden anahtarı alıp evinize girdik rezil halde bırakmışsınız vs dedi (halbuki eve ilk kez girerken videoya aldım bütün demirbaşları gösterdim eksik gedik ne varsa orda gözüküyor ve ben o daireyi adam ettim
bütün eksiklerini hallettim) bu kiraları hemen ödeyin yoksa icra yoluna gideriz dedi ben de kira kontratını tekrardan okudum ve çok önemli bir madde olduğunu farkettim. Aynen şöyle yazıyor: "16 aylık kira bedeli peşin olarak ödenmiştir." Bu durumda kira kontratını iptal ettirebilir miyim ya da bu parayı elden ödediğimi; aydan aya ödediğim kiraların da gelecek yılın kiraları olduğunu söyleyip ev sahibimden 16 aylık kira bedelini tahsil edebilir miyim? Son olarak da evin hala kiracısı olduğum için benden izinsiz evime girdikleri için haneye tecavüzden suç duyurusunda bulunabilir miyim? Bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. İyi forumlar