Metro Grossmarketten aldığımı PlayStation'ınımı kendileri aracılığı ile teknik servise göndermek için arıza kaydı açtırdım ve 11.04.2017 tarihinde teknik servise göndermek için ürünümüz kendilerine teslim ettim. 28.07.17 Cuma günü aradığımda ürünümün nerde olduğunu sormak istedim ve kendileri ürün teknik servisten çıkmış ve pazartesi gelir dediler. Bugün 31.07.17 tarihinde ürünümün tekrar sordum ancak kendileri ürün gelmedi ve teknik servis de hiç teslim almamış dediler.
Teknik servisi arayıp ürün hakkında bilgi almak istedim ancak ürününüz bize hiç ulaşmadı dedi, Metro Market çalışanı ise ürünün yanlış adrese kargolanmış olabileceğini söyledi ve bu durum üzerine MNG Kargo'yu aradım. Elimde hiçbir sorgu numarası yoktu kendi ismimle de herhangi bir kargo çıkmadı.
Ürünümün nerde olduğuna dair en ufak bilgi yok, Metro Market çalışanı yarın sabah MNG Kargo ile görüşeceğim dedi, bu süreçte ne yapmam gerekir. Bu hafta içi çarşamba günü 20 iş günü süresi doluyor ancak teknik servis çalışanı "Bize ürün ulaştıktan sonra 20 azami iş günü süresi başlar" dedi.
Yardımcı olursanız çok sevinirim Tüketici Heyeti bu sorunu çözer mi? 20 iş günü nasıl işler veya kargoya tazminat açmam yardımcı olur mu?

Yardımcı olursanız yok sevinirim, teşekkürler.

- - - Updated - - -

Düzenliyorum, servise gönderme tarihi 11.07.2017