Sayın üyeler, özet geçerek sizlerin tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.

Maalesef trafikte seyir ederken yakın işyerlerinden önüme çıkan araçla tartışma yaşadım. Diğer araçta 2 kişi vardı. Davalık olan 4 kişiyiz, aşağıda kişi a, b, c diye adlandırdım. Kişi D benim. Karşı şöförle (Kişi c) bağırışıyoken dışarıdan araçta olmayan diğer kişilerin yakınında çalışan Kişi A gelip araç içindeyken bana vurdu, bende bunun üzerine arabadan çıkmaya çalışırken bacağımı çoğul olarak arabaya sıkıştırdılar. İfademde bu kişi B olarak anlaşılmış. Ben o gece karakola gidip şikayetçi oldum, darp raporu aldım, o anda sözlü olarak tehdit edildiğimi belirttim özetlemek gerekirse.

Üzerinden birkaç ay geçti baktım ne dava var ne ses var bimere yazdım beni darp edenlerin yanına kar mı kalacak diye, cevap geldi yazınız soruşturma dosyasına eklenmiştir, diye.

Üzerinden 1 ay geçti sonra beni darp eden Kişi A ile uzlaşma için çağrıldım, pişmanım dedi, benden özür diledi ve uzlaştık. Aynı gün bana dava açılmış ben uzlaşmadan sonra bu davayı algılayabiliyorum. Ben bizim dava ile ilgili sanıyordum. Uzlaştığım kişi A mağdur konumunda, ve meğersem Kişi B ve Kişi D (ben) için kamu davası açılmış. Ben daha sonra bu şahısları buldum konuştuk, ve mahkemeye 2 kişi dilekçe verdik.

Benim dilekçem (kişi D):
Ben Kişi B'den şikayetçi olmadım, beni darp ile ilgisi yok, tehdit etmemiştir dedim.

Kişi B 'nin dilekçesi:
O anki psikoloji ile bıçak var dedim ama sakin kafayla düşündüğünde bende kesici alet görmediğini, sadece karşılıklı bağrışmalar olduğunu, tehdit ve hakaret olmadığını, benden şikayetçi olmadığını elle dilekçe yazarak mahkemeye verdik.

Kişi A (Mağdur)
Kişi B (Müşteki Sanık) basit yaralama, tehditten yargılanıyor
Kişi C (Müşteki Sanık)
Kişi D (Müşteki Sanık) birden çok kişiyi bıçakla tehdit ve hakaretten yargılanıyor

Şimdi kişi B 'de işlerinin uygun olduğu zaman mahkemeye bende bıçak olmadığını tehdit ve hakaret etmediğimi, şikayetçi olmadığını belirten dilekçe vereceğini söyledi.

Şimdi asıl soru:
Mağdur olan uzlaştığım kişi de dilekçeyi veririm diyor ama ona güvenmiyorum. Şimdi Kişi B ve Kişi C bende bıçak görmediğini tehdit ve hakaret etmediğimi belirten dilekçeyi mahkemeye verdiğinde duruşmada da aynı ifadeleri verseler benim ne yapmam gerekir. Psikolojim bozuldu mağdurken atılan iftira ile 2 yıldan 5 yıla kadar yargılanacağım. Uykularımı kaçırıyor bu dava.

Kişi B'nin verdiği dilekçenin fotokopisini çektim, kişi C de dilekçe verirse ve bu dilekçeleri alıp savcı ile görüşme imkanım var mı yok mu bilemiyorum ama savcı ile görüşsem dava düşer mi, ya da daha mı çok zararı olur?

Yoksa adalete güvenip uykusuz psikoloji ile 6 ay sonraki duruşmayı mı bekleyeyim? Yani bu 2 şahıs dilekçe verdi, ama mahkemeye gelirlerse hakimin belki sorularından korkup tekrar kendilerini kurtarmak için bende bıçak gördüklerini söyleyebileceklerinden korkuyorum. Böyle durumda imzalı dilekçelerin faydası olur mu olmaz mı bilemiyorum. Benim asıl sorum budur, kalanı zaten ne kadar yırtarsam yırtayım kendimi mahkemenin takdiri olacak.

Benim bütün olayı anlattığım konuştuğum bir avukat arkadaşım var, davadan bişey çıkmaz 10 gün kala gel bakalım davaya ona göre hazırlanırız mahkemeye dedi ama bazı sorularıma pek cevap vermiyor, rahat ol hayatına bak diyor sadece Bende üstelemek istemiyorum fazla. Buraya yazma amacım burada istişare etmek, iftiralardan nasıl sıyrılabilirim, bundan sonra ne yapabilirim, sadece duruşmayı mı beklemeliyim sizlerden fikir istiyorum.