Herkese şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok teşekkür ediyorum,

Birisi aracılığıyla bir tabelacıyla sözleşme yapmadan bir miktar üzerinde anlaştık. Arada tanıdık olduğundan sözleşme tarzı şeylere girişemedik aynı zamanda farklı şehirde olduğumuzdan. Konuşulan alt malzeme değerli bir ağaç olan iroko. Bu şahısa işe başlamadan önce yarısından biraz fazlasını verdik paranın çok bir para kazanmayacağını ve biz gönderdikçe malzeme alacağını söyledi. Fakat iş bitmeden geri kalan paraları da istemeye kıvırmaya başladı. Ağaçları sipariş edicem şu bu vs. Derken biz para göndermediğimiz için güya çok uzamış bu iş. Fakat ben yarısından fazlasını ödediğimi söylediğime rağmen "yetmiyo ayırcak bütcem yok "dedi neyse dedik gönderdik ve son 1000 TLsini bıraktık işi bitir al dedik. Bu adam işi bitirip fotoğrafları attıgında tamam dedim hesabına geri kalanı attım. Fakat geldiğimde gördüğüm olay kullanılan ağacın iroko değil çam olduğunu ve bu ağaçlar arasında ciddi bir fiyat farkı olduğunu bildiğim için başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Şimdi ben bu şahısı aradım ve farkında değilmiş gibi fatura istedim kalem kalem yazarak bana fatura kes dedim kullandığı malzemeler plexi krom iroko ağaç profil vs neyse kaç metreyse yaz dedim. Tamam dedi. Şimdi ben bu faturayla herhangi bir yaptırım uygulayabilir miyim sözleşme olmasa dahi hukuksal yönden?